Авторські статтіНовини

Португалець вперше стане генеральним секретарем ООН

1 січня 2017 року свою посаду в ООН обійме її новий генеральний секретар. Пан Ґі Муна, котрий посідав цю посаду впродовж 10 років, замінить Антоніо Ґутаррес.

Ґутаррес стане першим генеральним секретарем ООН з країни-члена ООН та першим португальцем на цій посаді. Дізнавшись, що за його кандидатуру віддали голоси п’ятеро постійних членів Ради Безпеки, він описав свої відчуття двома словами: «вдячність і покора». Такі слова не часто почуєш в стінах цієї організації.

Як зазначає Catholic World Report, новий генсек ООН є активним католиком та засновником католицьких благодійних організацій, що допомагають бідним. Ґутаррес був прем’єр-міністром Португалії з 1995 по 2002 рік. Під час першої каденції ліві члени Соціалістичної партії запропонували провести референдум для легалізації абортів. Прем’єр виступив проти на основі моральних та релігійних переконань. Референдум пройшов 28 червня 1998 з негативним результатом.

Виступаючи з промовою з нагоди прийняття посади генерального секретаря, Антоніо Ґутаррес запитав: «Що сталось із гідністю та вартістю людської особи?», говорячи  про те, що впродовж останніх років гідність людини піддавалась нападам по всьому світу і в ООН в тому числі, особливо коли це стосувалось беззахисних і  безмовних ненароджених людських осіб.

Делегати позитивно висловлюються щодо нового генсека, називаючи його «підходящою людиною для неможливого завдання», а посол Канади зазначив: «Це призначення дає багато надії».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України