Авторські статтіТехно

NASA створить космічний парашут

Космічне агентство NASA планує створити спеціальний космічний парашут під назвою Exo-Brake. Його будуть використовувати для безпечного повернення малих космічних апаратів.

Згідно з проектом вчених, новітній парашут буде зроблений з майларової плівки, а управління здійснюватиметься за допомогою шнурка і розпірок. Розмір даної конструкції складе всього лише третину квадратного метра. За допомогою простого управління можна коректувати траєкторію посадки супутника.

Exo-Brake є гнучким гальмівним пристроєм, який віддалено нагадує перехрещені полотнища парашута. Вперше дана технологія буде випробувана на мікросупутнику TechEdSat-5, даний апарат запущений японцями 9 грудня поточного року. На даний момент ця конструкція перебуває на Міжнародній космічній станції. Супутник розпочне свою роботу в січні 2017 року, а після закінчення терміну експлуатації його спустять на Землю з допомогою парашута Exo-Brake.

Раніше ця технологія вже тестувалася на повітряних кулях, а також суборбітальних ракетах і показала відмінні результати. Якщо пристрій і надалі покаже себе з кращого боку, то він може стати де-факто стандартом для всіх малих космічних апаратів.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України