Авторські статтіЗдоров'я

Корисні властивості насіння

Лузання насіння можна вважати національною українською забавою. Але насіння хороші не тільки для дозвільного часопроведення – вони ще й дуже корисні для здоров’я. І не тільки соняшникові. Різне насіння має свої переваги. Які ж з них принесуть найбільшу користь?

Насіння різних рослин багаті білками, клітковиною, залізом, кальцієм, вітамінами і жирними кислотами омега. Вони можуть допомогти схуднути, запобігти хворобі серця і навіть рак. Але для найбільшої користі потрібно їсти або сирі насіння, або підсушені в духовці без масла і солі.

Насіння Чіа

З недавнього часу насіння чіа здобули популярність серед прихильників здорового харчування. І неспроста: вони багаті залізом і фолієвою кислотою, а також укріплюють кістки кальцієм і магнієм. Вони також містять корисні жирні кислоти Омега-3, та розчинні харчові волокна, що поліпшують травлення.

Всього у 2 столових ложках насіння чіа 10г харчових волокон, що становить половину щоденної норми для жінок. Завдяки своїм властивостям насіння чіа мають здатність стабілізувати цукор крові і сприяють схудненню. Насіння чіа можна додавати в смузі, йогурти, салати, граноли і мюслі. Додані в рідкі страви, наприклад в супи або каші, вони стають м’які якими і в’язкими.

Гарбузове насіння

Гарбузове насіння – смачне джерело заліза, цинку, білка, вітамінів групи В, вітаміну К і магнію, які запобігають хвороби серцево-судинної системи, зміцнюють м язову масу і підвищують працездатність. У них також міститься велика концентрація триптофану – амінокислоти, понижувальної рівень тривожності. Ще гарбузове насіння відомі своєю здатністю звільняти від глистів та запобігати розвитку раку простати у чоловіків. Гарбузове насіння гарні і смачні самі по собі, а також послужать відмінною добавкою в салати, каші, супи і випічку.

Зерна граната

Звані також ариллус, або присімянник, зерна граната багаті вітаміном С, який сприяє спалюванню жирів, та іншими антиоксидантами. Крім того – це відмінний низькокалорійний, порівняно з іншими насінинами, перекус – в склянці зерен граната всього 150 калорій. Вони додадуть солодкої кислинки і східної вишуканості будь-якій страві.

Лляне насіння

Відомо, що лляне насіння лікувало і годувало людей ще 10 тисяч років тому. Якщо у вашому раціоні мало риби, то лляне насіння сповна допоможе заповнити потребу в корисних для серця, судин та мозкової діяльності кислотах Омега-3. З усіх рослинних джерел Омега-3 лляне насіння є кращим. Це також відмінний джерело харчових волокон. Треба сказати, що оболонка лляного насіння досить щільна і погано розщеплюється в травній системі. Тому якщо вам потрібно прочистити травну систему або схуднути, то можна вживати лляне насіння в його первозданному вигляді. Перемелені в муку, насіння льону краще засвоюються і розкривають повністю свої лікувальні властивості: вони здатні знижувати артеріальний тиск, а також знижувати рівень холестерину і навіть запобігати розвитку деяких видів раку. Крім того, лляне насіння корисно для очей, і навіть знижує ризик вікової макулярної дистрофії. У лляного насіння приємний горіховий присмак, його можна додавати в безліч страв, і навіть готувати з нього каші, а лляної борошном замінювати звичайну у випічці.

Конопляне насіння

Конопляне насіння – майже чистий протеїн з додаванням жирних кислот Омега-3 і Омега-6. Тому воно дуже корисно для волосся і шкіри. Взагалі ж конопляне насіння містить стільки корисних речовин, що гідно приставки «супер». На 30% воно складається з білків, на 40% клітковини (що робить його рекордсменом серед усіх зерен), 10 основних амінокислот, лінолеву кислоту, регулюючу цукор крові.

А ще в ньому містяться фітостероли, знижують рівень шкідливого холестерину. Конопляне сім’я володіє м’яким яким горіховим присмаком і чудово доповнить будь-які страви. На Заході з конопляного насіння виробляють навіть молоко, яке відмінно заміняє і перевершує по своїй корисності звичайне молоко.

Насіння соняшника

Не дарма українські жінки вважаються найкрасивішими – ми ж так любимо соняшникове насіння! На щастя, вони так само корисні, як і смачні. А при мізерному раціоні соняшникове насіння надають додатково практично повний набір всіх необхідних нутрієнтів. У двох столових ложках приблизно половина денної норми вітаміну Е, корисного вітаміну для краси і молодості шкіри і здоров’я клітин. Насіння соняшника багаті також жирними кислотами і фолієвою кислотою, зміцнює імунітет, селеном і міддю. Додавайте їх у будь-які блюда і випічку, або гризіть просто так.

Кунжут

Кунжут – одна з найдавніших олійних культур. Вона багата антиоксидантами і білками, а також цинком, поліпшує фертильність чоловіків. Також в насінні кунжуту присутній потужний антиоксидант – сезамін. З його допомогою можна досягти ефективного зниження холестерину і артеріального тиску.

Крім того, насіння кунжуту можуть служити профілактикою багатьох хвороб і порушень, наприклад, захищають печінку від ушкоджень, і навіть можуть запобігати розвитку деяких видів раку, а завдяки високому вмісту магнію і фосфору вони полегшують симптоми ПМС. Але більше всього кунжут відомий тім, що він відмінне джерело кальцію, його в ньому більше, ніж в молочних продуктах. Тому кунжут зміцнює кістки і допомагає нарощувати м язову масу. Для отримання повноцінної дози кальцію буде достатня всього лише 2 столових ложок кунжутного насіння в день. Кунжутне насіння додадуть смаку багатьом стравам. Перемелені, вони утворюють кунжутне борошно, зване тахіна або тхина, складову основу халви кунжутної і багатьох соусів у східному стилі. Кажуть, що існує ще кунжут чорного кольору, який містить ще більше антиоксидантів, ніж звичайний.

Кавунове насіння

Напевно ви не раз думали, що сама марна частина кавуна – це насіння. Існують навіть сорти кавуна, які взагалі не містять насіння. Ну і даремно! В кавунових насінні багато ненасичених жирів, білків, магнію, заліза, фолієвої кислоти і харчових волокон. Обсмажені в духовці насіння кавуна – відмінний низькокалорійний і корисний перекус, з яким добре знайомі жителі Сходу.

Сача інчі (арахіс інків)

Нове насіння – насіння сача інчі, культивованез давніх часів в Перу. Звані також арахіс інків, сача інчі рекламується як найкращий з рослинних комплексне джерело жирних кислот Омега-3, Омега-6 і Омега-9, поліпшують серцеву та мозкову діяльність.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України