Авторські статті

Наша боротьба дає результати, і владу можна дотиснути!

У результаті багатогодинних консультацій між фракціями Верховної Ради вдалося ухвалити закон, який є початком виконання вимог Майдану. Водночас влада намагалася “протягти” пункт про припинення переслідування не лише активістів Майдану, але й чиновників, посадовців, міліціянтів. Вчорашній день показав: насправді наша боротьба дає результати і владу можна дотиснути!

Про це 19 грудня 2013 року заявив лідер ВО “Свобода” Олег Тягнибок, виступаючи на сцені Майдану Незалежності.

Олег Тягнибок повідомив, що трибуну Верховної Ради було розблоковано для ухвалення низки важливих законопроєктів. Серед них – “Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань”.

Зокрема, лідер націоналістів зазначив: “У результаті багатогодинних консультацій між фракціями вдалося ухвалити закон, який у разі підписання можна вважати початком виконання вимог Майдану. Це було непросто. Вже було домовлено ставити на голосування необхідної нам редакції документу, як прийшли “правки” з Банкової. Вони передбачали припинення переслідування не лише активістів Майдану, але й чиновників, посадовців, міліціянтів. Ситуація зайшла в глухий кут, і ми готувалися до подальшого блокування парламенту. Однак влада включила задній хід, і нам вдалося ухвалити закон про припинення репресій проти учасників Майдану. Також важливим є той момент, що ми добилися, аби у назві закону не йшлося про “амністію”. Адже це би означало, що учасники Майдану винні у злочині і “благородний цар” їх помилує”.

Олег Тягнибок наголосив, що зараз близько 300 активістів по всій Україні дають покази або зазнають переслідувань за участь у київському або місцевому майданах.

“Сьогоднішній день показав: насправді наша боротьба дає результати і владу можна дотиснути!”

Також лідер націоналістів повідомив, що на вимогу опозиції у п’ятницю перед Верховною Радою звітуватиме Генпрокурор Пшонка щодо пробиття мирних громадян 30 листопада та 1 грудня.

Крім того, лідер “Свободи” розповів про ситуацію із Держб’юджетом:

“Сьогодні зранку нам у парламент не Святий Миколай приніс подарунок, а Микола Азаров – подарунок від чорта – на 500 сторінках Держбюджет на 2014 рік.

Згідно з Б’юджетним кодексом, уряд ще 15 вересня мав подати проєкт головного фінансового документу країни, аби ми встигли проаналізувати усі цифри та відкоригувати їх відповідно до інтересів народу. Однак проєкт з’явився на сайті Кабміну лише о 8-й ранку. Відповідно, як можна вірити повідомленням по те, що уряд учора розповсюдив інформацію, що вони нібито “погодили” документ. Хоча насправді його ще 10 годин в природі не існувало.

Навіть поверхневий аналіз проєкту б’юджету дає підстави стверджувати, що розповіді влади про “фантастичні” перспективи держави – брехня. Б’юджет не є соціяльним. Жодних “збільшень” чи “покращень” не передбачає – навпаки: передбачає зменшення виплат.

Навіть зменшення ціни на газ, яку Янукович подає як великий здобуток, ми не відчуємо. Їх відчують олігархи, які оточують Януковича і є приватними власниками металургійних та коксохімічних підприємств.

Необхідно декілька слів сказати про тих, хто іще, крім олігархів, відчує на собі “пакращення”. Фінансування Міністерства внутрішніх справ у порівняння з минулим роком збільшила ще на 2,4 млрд. грн. Натомість фінансування Міноборони скорочено. Таке можливо лише у поліційній державі. Проєкт Держб’юджету свідчить про зміцнення диктатури.

Крім того, збільшено фінансування судових адміністрацій. Аби режим через суди продовжував “протягувати” політичні рішення. Ми ж наголошуємо: судова гілка влади має бути незалежною! Посада судді має бути виборною із правою громади відкликати корумпованого суддю.

Наступний, хто виграв від б’юджету, – Мінздох. Саме це відомство поставило хрест на дрібному і середньому бізнесі, на середньому класі. У нормальній европейській країні середній клас становить 50-60%, а у нас ця цифра становить заледве 4%.

Зате влада вирішила зменшити фінансування охорони здоров’я, агропромислового комплексу. Тому можна цей антисоціяльний, антинародний б’юджет покликаний задовольняти виключно інтереси “сім’ї”.

Добровільний збір коштів для потреб Євромайдану: картка Приватбанку 5457082230251691 (НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ ДО МАЙБУТНЬОГО УКРАЇНИ!) Кожна копійка буде великою допомогою!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України