Авторські статтіТехно

NASA: Зонд «Кассіні» сфотографував Гіперіон і Тетіс

 

Космічним зондом Cassini були зроблені унікальні фотографії відразу двох супутників планети Сатурн – Тетіса і Гіперіона. Представники американського аерокосмічного агентства NASA зазначають, що даний знімок вдалося отримати, використавши вузькокутову камеру апарату Cassini. Гриф секретності на фото діяв протягом року, тобто, зроблені вони були ще в серпні 2015.

У момент зйомки Тетіс і Гіперіон віддалені один від одного на відстані 1,5 мільйона кілометрів, що за космічними мірками є досить невеликою відстанню. Відзначається, що NASA ще в 2011 говорили про осяжний діамет Всесвіту в 46 мільярдів світлових років.

Незважаючи на те, що супутники «прив’язані» до одного космічного тіла, але два крижані місяця, при цьому, абсолютно різні. Гіперіон петляє по орбіті і має сферичне тіло неправильної форми. Тетіс (інша поширена назва – Тефі) значно більший, бо гравітація даного об’єкта змогла подолати міцність матеріалу і сформувати форми ідеальної сфери. На супутнику досить велика геологічна обстановка, що можна спостерігати через масу відмітин від кратерних ударів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

thirteen − 12 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.