NASA: Зонд «Кассіні» сфотографував Гіперіон і Тетіс

 

Космічним зондом Cassini були зроблені унікальні фотографії відразу двох супутників планети Сатурн – Тетіса і Гіперіона. Представники американського аерокосмічного агентства NASA зазначають, що даний знімок вдалося отримати, використавши вузькокутову камеру апарату Cassini. Гриф секретності на фото діяв протягом року, тобто, зроблені вони були ще в серпні 2015.

У момент зйомки Тетіс і Гіперіон віддалені один від одного на відстані 1,5 мільйона кілометрів, що за космічними мірками є досить невеликою відстанню. Відзначається, що NASA ще в 2011 говорили про осяжний діамет Всесвіту в 46 мільярдів світлових років.

Незважаючи на те, що супутники «прив’язані» до одного космічного тіла, але два крижані місяця, при цьому, абсолютно різні. Гіперіон петляє по орбіті і має сферичне тіло неправильної форми. Тетіс (інша поширена назва – Тефі) значно більший, бо гравітація даного об’єкта змогла подолати міцність матеріалу і сформувати форми ідеальної сфери. На супутнику досить велика геологічна обстановка, що можна спостерігати через масу відмітин від кратерних ударів.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

thirteen − 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh