Авторські статтіТехно

Вчені дізналися, чому люди розмовляють у сні

Як відомо, деякі люди розмовляють уві сні. Якщо звертатися до точної статистики, то подібна поведінка присутня у кожної двадцятої дорослої людини. Вчені спробували з’ясувати, чи треба в даному випадку турбуватися і звертатися до лікарів.

У дитячому віці, як вдалося з’ясувати, люди розмовляють частіше. Відбувається це, коли малюк переживає особливо яскраві емоції, вони засідають у мозку дитини. Із-за цього активізується мовний центр, який може спрацьовувати навіть уві сні. По мірі дорослішання, відповідні механізми працюють більш стабільно. Деякі люди, однак, зберігають цю здатність, чим можуть налякати членів своєї сім’ї.

Мова уві сні буває двох типів: розбірлива, що говорить про те, що фаза сну ще не перейшла в глибоку стадію. Нерозбірлива виникає в дельта-сні, коли сплячого дуже важко розбудити. Подібне явище, як відзначають вчені, супроводжує в основному неглибокий сон.

Експерти кажуть, що переживати щодо говоріння у сні, в цілому не варто. Дане явище, хоч і поширене, але нешкідливе. Однак, це може свідчити про такі проблеми, як епілепсія.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України