Капелан розповів про своє служіння серед Швейцарських гвардійців Папи

Сприяти людському і духовному зростанню папських солдатів — мета, яку поставив перед собою 31-річний священик Фома Відмер. «Перш за все я повинен бути поруч з ними, бути і братом, і батьком, сприяти їх людському і духовному зростанню, розуміючи, що життя тут, в Римі, в центрі світової Церкви, є унікальним досвідом для них», — говорить священик, який сам родом зі Швейцарії. Отець Хома був призначений Понтифіком на посаду капелана Папської Швейцарської Гвардії в грудні 2015 року.

Швейцарці вже більше 500 років служать Святому Престолу, в перше століття існування цього загону, вони неодноразово жертвували своїми життями, щоб захистити Папу. Зараз їх головне завдання — охорона входів у Ватикан, охорона життя Понтифіка, забезпечення безпеки під час офіційних заходів. Проте отець Відмер вважає, що місія гвардійців — це і «поглиблення власної віри, і переживання досвіду Церкви поруч з Понтифіком».

Заради цього капелан регулярно зустрічається з новобранцями, допомагаючи їм зрозуміти «вірність і сенс жертовності» як солдат Швейцарської Гвардії. 6 травня 1527 році 147 із 189 гвардійців загинули, захищаючи Папу Климента VII. Кожен рік нові гвардійці приймають присягу в цей день, згадуючи цей подвіг і розмірковуючи над значенням своєї служби.

Довідка – Швейцарська гвардія була заснована Папою Юлієм ІІ, який увійшов в історію, як один з найбільш войовничих понтифіків, провадячи безперервні війни протягом усього понтифікату (1503-1513). Офіційною датою заснування Швейцарської Гвардії Папи Римського вважається 22 січня 1506 року, коли Папа влаштував урочисту зустріч для перших 150 гвардійців, що прибули на його заклик.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 + two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh