Авторські статтіДуховне

Капелан розповів про своє служіння серед Швейцарських гвардійців Папи

Сприяти людському і духовному зростанню папських солдатів — мета, яку поставив перед собою 31-річний священик Фома Відмер. «Перш за все я повинен бути поруч з ними, бути і братом, і батьком, сприяти їх людському і духовному зростанню, розуміючи, що життя тут, в Римі, в центрі світової Церкви, є унікальним досвідом для них», — говорить священик, який сам родом зі Швейцарії. Отець Хома був призначений Понтифіком на посаду капелана Папської Швейцарської Гвардії в грудні 2015 року.

Швейцарці вже більше 500 років служать Святому Престолу, в перше століття існування цього загону, вони неодноразово жертвували своїми життями, щоб захистити Папу. Зараз їх головне завдання — охорона входів у Ватикан, охорона життя Понтифіка, забезпечення безпеки під час офіційних заходів. Проте отець Відмер вважає, що місія гвардійців — це і «поглиблення власної віри, і переживання досвіду Церкви поруч з Понтифіком».

Заради цього капелан регулярно зустрічається з новобранцями, допомагаючи їм зрозуміти «вірність і сенс жертовності» як солдат Швейцарської Гвардії. 6 травня 1527 році 147 із 189 гвардійців загинули, захищаючи Папу Климента VII. Кожен рік нові гвардійці приймають присягу в цей день, згадуючи цей подвіг і розмірковуючи над значенням своєї служби.

Довідка – Швейцарська гвардія була заснована Папою Юлієм ІІ, який увійшов в історію, як один з найбільш войовничих понтифіків, провадячи безперервні війни протягом усього понтифікату (1503-1513). Офіційною датою заснування Швейцарської Гвардії Папи Римського вважається 22 січня 1506 року, коли Папа влаштував урочисту зустріч для перших 150 гвардійців, що прибули на його заклик.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

fourteen − thirteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.