Техно

NASA виявило найяскравішу наднову зірку

NASA зафіксувало у сузір ‘ ї Індіанця наднову зірку, яскравість якої в 20 разів більше, ніж у всього Чумацького Шляху, а кількість енергії, що виділяється набагато більше, ніж у сонця. Космічне тіло, що отримало назву ASASSN-15lh, буде досліджуватися за допомогою телескопа Hubble вченими з Пекіна.

 

Фахівцям з космічного агентства NASA в ході спостережень за сузір ” ям Індіанця, розташованим у віддаленій галактиці, вдалося помітити спалах наднової зірки, яскравість якої більш, ніж в 20 разів перевищує сумарну яскравість всього Чумацького Шляху. Така інформація з’єднання явилася в американському науковому журналі Science з посиланням на вченої Субо Донга з університету Пекіна.

Фахівець розповів, що на сьогоднішній день астрономи навіть не уявляють, з-за чого міг статися вибух такої сили, що послужив джерелом для виникнення зірки, отримала назву ASASSN-15lh. Фахівці мають намір продовжувати вивчення космічного тіла, щоб отримати відповіді на всі свої питання. За словами Донга, всього за 4 місяці він виділив таку кількість енергії, на вироблення якого у Сонця пішло б близько 90 мільярдів років.

Вивчення феномену ускладнюється ще й тим, що наднова володіє нестандартним спектром, несхожим на структуру випромінювання інших зірок такого ж типу. З-за цього ученим буде дуже складно провести якісь аналогії, щоб виявити можливих “прабатьків” ASASSN-15lh. Тім не менш, у астрономів вже є одна гіпотеза, яка може пояснити існування такої зірки. Суть в тому, що її спектр має деякі подібності зі сверхяркими надновими першого типу, що з’єднання являються завдяки злиттю білих карликів або нейтронних зірок. Таким чином, “предком” космічного тіла міг стати магнетара (швидко обертається пульсар) або нейтронна зірка, що володіє могутнім магнітним полем. При цьому, потужність вибуху, зафіксована приладами, говорити про те, що швидкість обертання такого магнетара повинна була бути неймовірно величезною – близько тисячі обертів в секунду.

Субо Донг зазначив, що враховуючи значимість відкриттів подібного роду, його групі вдалося переконати NASA в необхідності вивчення зірки за допомогою телескопа Hubble, чиї інструменти можуть прояснити природу цієї космічної спалаху. Дослідження розпочнуться вже незабаром, а їх результати будуть публікуватися на сайті агентства.
Джерело

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.