Авторські статтіТехно

NASA розгортають проект по створенні нового інструменту пошуку позаземного життя

NASA поділився намірами винайти новий інструмент, який би допоміг людству виявити інші форми життя в космосі. Поділилася подробицями Меліса Флойд.

Національне управління по аеронавтиці і дослідженню космічного простору (NASA) планує розгорнути проект по створенню нового інструменту для виявлення позаземного життя або її слідів. Результатом дослідження і розробки буде мінілабораторія, яка буде інтегруватися в ровери, космічні планетоходи, і вивчати грунт на предмет присутності живих організмів.

Меліса Флойд, фахівець із Центру космічних польотів імені Годдарда, підрозділи агенства, розповіла, що до цього моменту всі спроби людства виявити життя поза планети Земля обмежувалися пошуком доказів існування мікроорганізмів на інших астрономічних об’єктах. Тобто, маються на увазі хімічні елементи та їх сполуки – умови для виникнення хоча б противних форм життя, а також речовини, які можуть виявитися продуктами їх життєдіяльності.

На сьогоднішній день величезна кількість сил агенство зосередив на вивченні і підкорення Марса, але поки ніякі інструменти не дозволили виявити вагомих свідчень присутності життя на планеті. Однак, Меліса Флойд просити не недооцінювати ймовірність знаходження на поверхні Марса бактерій та архей – їх цілих царств, оскільки в далекому минулому, на етапі формування планети Земля і Марс малі набагато більш сходжу середу.

Експерт Меліса Флойд також розказала, що для аналізу мінілабораторії потрібно адаптований аналог технології FISH, яка використовується для точного визначення послідовностей ДНК і РНК.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України