NASA показало відео обертання Плутона і Харона

Вчені місії New Horizons склали з зроблених з однойменною станцією знімків Плутона і Харона відео обертання небесних тіл навколо загального центру тяжкості (що знаходиться поза карликовою планетою). Про це повідомляється на сайті НАСА.

Відео отримано в результаті склеювання знімків, зроблених науковим інструментом LORRI (Long Range Reconnaissance Imager) станції New Horizons в період з 28 травня по 16 червня 2015 року. У перший день зйомок апарат знаходився на відстані близько 50 мільйонів кілометрів від Плутона, в останній — на відстані 33 мільйонів кілометрів від нього.

Маса карликової планети Плутон порівнянна з масою свого супутника Харон (вона всього в десять разів більша). Об’єкти завжди повернені один до одного однією і тією ж стороною, а відстань між їх центрами дорівнює приблизно 19,6 тисяч кілометрів. Період обертання тіл одного навколо одного дорівнює 6,4 земної доби.

Щоб подивитися запис клікніть по зображенню. Зображення: NASA / JHUAPL / SwRI

Автоматична міжпланетна станція New Horizons 5 вересня 2015 року почала пікову фазу передачі даних, отриманих під час основного етапу досліджень 14 липня, коли апарат виявився на максимально близькій відстані від Плутона і його супутників. На передачу декількох гігабайт даних піде близько року.

 

2

Щоб подивитися запис клікніть по зображенню. Зображення: NASA / JHUAPL / SwRI

В даний час станція знаходиться на відстані понад 5 мільярдів кілометрів від Землі. Очікується, що в 2019 році вона досягне планетоїда 2014 MU69 на відстані 1,6 мільярда кілометрів від Плутона в поясі Койпера. До цього об’ єкту New Horizons може податися після карликової планети. Місія New Horizons повинна завершитися в середині 2020-х років.

Основні завдання New Horizons — вивчення Плутона і його супутника Харона. Наукове обладнання, встановлене на станції, призначений для збору даних про можливу наявність магнітосфери у карликової планети, склад її атмосфери, будову поверхні, а також про взаємодію з Хароном.

Лента.ру

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh