Авторські статтіТехно

NASA показало відео обертання Плутона і Харона

Вчені місії New Horizons склали з зроблених з однойменною станцією знімків Плутона і Харона відео обертання небесних тіл навколо загального центру тяжкості (що знаходиться поза карликовою планетою). Про це повідомляється на сайті НАСА.

Відео отримано в результаті склеювання знімків, зроблених науковим інструментом LORRI (Long Range Reconnaissance Imager) станції New Horizons в період з 28 травня по 16 червня 2015 року. У перший день зйомок апарат знаходився на відстані близько 50 мільйонів кілометрів від Плутона, в останній — на відстані 33 мільйонів кілометрів від нього.

Маса карликової планети Плутон порівнянна з масою свого супутника Харон (вона всього в десять разів більша). Об’єкти завжди повернені один до одного однією і тією ж стороною, а відстань між їх центрами дорівнює приблизно 19,6 тисяч кілометрів. Період обертання тіл одного навколо одного дорівнює 6,4 земної доби.

Щоб подивитися запис клікніть по зображенню. Зображення: NASA / JHUAPL / SwRI

Автоматична міжпланетна станція New Horizons 5 вересня 2015 року почала пікову фазу передачі даних, отриманих під час основного етапу досліджень 14 липня, коли апарат виявився на максимально близькій відстані від Плутона і його супутників. На передачу декількох гігабайт даних піде близько року.

 

2
Щоб подивитися запис клікніть по зображенню. Зображення: NASA / JHUAPL / SwRI

В даний час станція знаходиться на відстані понад 5 мільярдів кілометрів від Землі. Очікується, що в 2019 році вона досягне планетоїда 2014 MU69 на відстані 1,6 мільярда кілометрів від Плутона в поясі Койпера. До цього об’ єкту New Horizons може податися після карликової планети. Місія New Horizons повинна завершитися в середині 2020-х років.

Основні завдання New Horizons — вивчення Плутона і його супутника Харона. Наукове обладнання, встановлене на станції, призначений для збору даних про можливу наявність магнітосфери у карликової планети, склад її атмосфери, будову поверхні, а також про взаємодію з Хароном.

Лента.ру

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.