НовиниТехно

Названо країни з самими віруючими вченими

Релігієзнавці і соціологи з США провели перше, за їх словами, масштабне дослідження, присвячене з’ясуванню того, як багато вчених вірять в бога або є атеїстами. Про це повідомляється на сайті Університету Райса.

Більше половини вчених з Індії, Італії, Тайваню та Туреччини (країн, де релігія користується високою популярністю в суспільстві) вважають себе релігійними. У більшості країн відсоток віруючих вчених був менше частки від загального числа віруючих. Ця закономірність порушилася в Гонконзі, де 39 відсотків учених виявилися релігійними (порівняно з 20 відсотками місцевого населення). В цьому спеціальному адміністративному районі КНР переконаними атеїстами є 55 відсотків населення і лише 26 відсотків — науковців. У Тайвані схожа ситуація. Там 54 відсотків вчених — віруючі, тоді як до таких себе відносять лише 44 відсотки населення цієї країни.

Фахівці також вивчили ставлення вчених до питання сумісності релігії і науки. Наприклад, у Великобританії, яка є однією з самих світських країн, 32 відсотки вчених визнають несумісність наукового і релігійного світоглядів. У США цей відсоток дорівнює 29. У Гонконгу — 25, Індії — 27 і Тайвані — 23 відсотки із загального числа вчених вірять у те, що релігія і наука можуть мирно співіснувати і не суперечити один одному.

Дослідники також повідомили деякі подробиці про еволюції релігійних практик в культурні. Наприклад, в одному з глибинних інтерв’ю респондент з Великобританії, який вважає себе атеїстом, заявив про регулярне відвідування церковних служб, на яких в хорі співала його донька. При цьому вчений заявивши, що релігія йому байдужа.

В цілому дослідження показало, що в США, Великобританії і Франції — найбільш промислово та економічно розвинутих західних країн з досліджених фахівцями, атеїстів серед вчених виявилося більше, ніж віруючих.

У своєму дослідженні вчені опитали 9422 респонденти з семи країн (Франції, Індії, Італії, Тайваню, Туреччини, Великобританії і США), а також Гонконгу. З 602 фахівцями провели глибинні інтерв’ю. Більшість опитаних були фізиками і біологами з аффіліаціями в різного ступеня престижності наукових і освітніх установ.

В опитуванні експертів не брали участь такі розвинуті країни, як Японія, Німеччина, Швеція, Норвегія, Австралія та Канада, де частка прихильників монотеїстичних релігій серед населення становить менше половини.

Дослідження проведене Університетом Райса при фінансовому участю Фонду Джона Темплтона (його засновник, мільярдер і філантроп Джон Темплтон розбагатів у 1960-х роках на інвестиціях в японську економіку) та Інституту Фарадея при коледжі Святого Едмунда Кембриджського університету.

Лента.ру

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України