Космічне агентство NASA опублікувало дивовижний знімок туманності NGC 3918. Зображення нагадує величезний очей або «тарілку» величезних розмірів.
Зазначається, що таке явище трапляється досить рідко і вік його не довгий, близько 10-15 тисяч років (дрібниця, в космічних масштабах). Зберегти фото вдалося за допомогою самого «дальнього» телескопа Хаббл, який розгледів «око» на відстані 4900 світлових років від Землі. Вчені дали пояснення цьому факту.
«Око» у Всесвіті виник унаслідок того, що від зірки відокремлюються надпотужні газові потоки, швидкість яких досягає 350 000 кілометрів на годину. Шанувальники творчості Толкієна поспішили назвати туманність «Око Саурона», але загрози вторгнення Темного Володаря встановлено не було.
У мережі доступно чимало фотографій Хаббла, серед яких фото цього унікального космічного явища не саме страшне. Наприклад, Крабоподібна туманність виглядає, як діра в іншу реальність.
А це фото ще одного «ока», галактика у сузір ‘ ї Кита. Хоч і назвали її «котячим оком», зовні вона дуже нагадує сигароподібних космоліт.
Всесвіт зовсім мало вивчена. Свої таємниці вона відкриває людству не поспішаючи. Завдяки сучасним технологіям, таким як надпотужний Хаббл, космос стає трохи ближче. Але все-таки, мабуть Вищий Космічний Розум розуміє, що сприймати Задум ми ще не готові.