Авторські статті

Народні Ради є свідченням сили та політичної свідомости нашого руху

31 січня 2014 року Народний депутат від ВО “Свобода” Ігор Швайка взяв участь у телемаратоні на парламентському телеканалі “Рада”. Тема маратону: шляхи виходу з політичної кризи в Україні.

У випуску свободівець розповів, що стабілізація ситуації в країні не може бути досягнена ухваленням одного закону. Криза в Україні вимагає зміни мислення державних чиновників. Прикладом цього є неправильне вживання слова “амністія” в контексті звільнення протестувальників, які де-факто є заручниками режиму Януковича.

“Їх необхідно реабілітувати. Адже це не вони скоїли злочин, а влада не достосувалася до умов нашого протесту. Коли сотні тисяч українців виходять на майдани своїх міст, аби виявити свою громадянську позицію, то саме право повинно достосуватися до такої практики. Адекватна влада в такій ситуації повинна була б скасувати закон і реабілітувати всіх затриманих. Натомість, Верховна Рада не лише ухвалила закон-ультиматум, але й віддала у руки Генеральної Прокуратури нагляд за виконанням вимог цього закону. Не потрібно навіть наголошувати, що Генеральний Прокурор є посадовцем з одним із найнижчих рейтингів довіри у суспільстві. Тобто саме один з тих, проти кого направлені протести, має вирішувати їх долю”, – пояснив Ігор Швайка.

Спростовуючи слова Чечетова, що опозиція начебто не контролює і не представляє Майдан, Ігор Швайка заявив: “Майдан не є армією, це є зібранням вільних людей, які вибрали опозиційних лідерів представляти їхні інтереси. Для того, щоб різні групи активістів Майдану мали змогу висловлювати свою думку та впливати на процес ухвалення рішень, ми створили Народну Раду України. Її робота виглядає наступним чином: готується попередній проєкт рішення для розв’язання певних проблем, далі збирається розширений склад Народної Ради, який обговорює проєкт. Тому кожне наше остаточне рішення ухвалюється лише після консультацій з представниками різних груп Майдану. Таку практику ми напрацювали задля уникнення “отаманщини” серед майданівців. Хочу зазначити, що мова йде не лише про Київ. Подібні Народні ради засновані у багатьох містах, що є черговим підтвердженням мудрости нашого народу та його генетичного відчуття демократії та політичної свободи. Ось в чому суттєва різниця між владою та народом. Так, Янукович може віддати прямий наказ Пшонці або Захарченку, які без заперечень почнуть його виконувати. У нас такого бути не може. Опозиційні лідери не віддають наказів Майдану, вони лише представляють свої напрацювання та радяться з людьми”.

За словами свободівця, дії банди Януковича призвели до втрати довіри до державних органів. Ігор Швайка навів приклад МВС, яке або саме причетне до викрадення, катування, вчинення заворушень, підпалів, вбивств, або ж абсолютно не контролює ситуацію в країні. Який би зі сценаріїв не виявився правильним, це означає одне – Народні ради є альтернативним і єдиним порятунком від хаосу та беззаконня в Україні.

Українці не здаються. Боротьба триває! Не будьте осторонь, не «продиваньте» своє майбутнє! Якщо ви не маєте змоги побувати на цьому протистоянні у Києві, допоможіть тим, хто хоче добратися туди, та тим, хто там перебуває.

Добровільний збір коштів для протестувальників на Євромайдані: картка Приватбанку 5457082230251691 (НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ ДО МАЙБУТНЬОГО УКРАЇНИ!) Кожна копійка буде великою допомогою!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України