Політика

Народні депутати ВРУ пропонують встановити Міжнародний чоловічий день

В Україні нардепи пропонують встановити Міжнародний чоловічий день. Відповідний законопроект зареєстровано у Верховній Раді.

Про це йдеться на сайті ВР.

Авторами законопроекту №10270 є нардепи від різних партій Марія Мезенцева та Олександр Мережко від “Слуги народу”, а також Ярослав Юрчишин від “Голосу”.

Зазначається, що таке свято вже офіційно святкують у 80 країнах, зокрема у США, Канаді, Великій Британії, Франції та Німеччині. І це свято має звернути увагу на важливість ролі чоловіків у суспільстві, наголосити на їх здобутках.

“Одним із основних принципів сучасного правозабезпечення є принцип гендерної рівності. В Україні, як і в багатьох інших країнах, існують Міжнародний жіночий день та День прав людини. Проте для забезпечення повноцінної рівності статей важливо встановити і Міжнародний чоловічий день, який визначається національним законодавством “Встановлення Міжнародного чоловічого дня може бути важливим кроком у підтримці ґендерної рівності. Воно показує, що суспільство визнає важливість прав та проблем чоловіків, а також їхній внесок у суспільство. Це може стимулювати позитивні зміни в уявленнях про стать та взаємовідносини між статями”, – сказано в пояснювальній записці.

У світі свято набуло популярності у 1999 році в Тринідаді та Тобаго. Його ініціатором був доктор Джером Тілуксінгх, він вважав, що свято наголосить на важливості ролі чоловіків у суспільстві. Для святкування Тілуксінгх обрав дату 19 листопада – день народження його батька.

Нагадаємо, в Україні змінено дати державних свят.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України