Техно

“єВідновлення” розширюють на окуповані території – пілотний проект стартував у Мелітополі

Про це повідомляє голова комітету ВР з організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

В Україні набула чинності постанова уряду, яка запускає експериментальний проект щодо проведення обстеження знищеного внаслідок російської збройної агресії житла окремих категорій із застосуванням інформаційних продуктів дистанційного зондування Землі.

Мета проекту – встановити за результатами обстеження факт знищення житла. Це, у свою чергу, необхідно, щоб розширити програму компенсацій “єВідновлення” для громадян, житло яких знаходилось на окупованих територіях.

Пілотний проект стартує у Мелітополі, але надалі, за його успішності, до програми включатимуться й інші населені пункти України, які перебувають у тимчасовій окупації.

Проект триватиме протягом трьох місяців з дня набрання чинності постановою Кабміну №1185. Його учасниками виступають виконавчий орган Мелітопольської міської ради та Запорізька обласна військова адміністрація. Координатор експериментального проекту – Мінінфраструктури.

Джерелами фінансування, за словами Шуляка, є засоби міжнародної технічної допомоги в рамках програм допомоги та грантів ЄС, урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ, а також інших джерел, які не заборонені законодавством.

Як будуть проводити обстеження зруйнованого житла у Мелітополі

Для організації обстеження із застосуванням інформаційних продуктів дистанційного зондування Землі виконавчим органом Мелітопольської міської ради буде створюватись спеціальна комісія, що складається з представників виконавчого органу та громадськості.

При такому обстеженні комісія може використати:

  • оригінали (завірені копії) матеріалів аерозйомки, дистанційного зондування Землі різних знімальних систем, що містять знімки об’єктів;
  • оброблені оригінали знімків, представлені у вигляді візуальних зображень;
  • фотоматеріали пошкоджень об’єктів (зокрема, фотоматеріали, що містяться в інформаційних
  • повідомленнях, поданих відповідно до Порядку подання інформаційного повідомлення про
  • пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, викликаних збройною агресією Російської Федерації проти України).

Обстеження знищеного житла таким чином проводитиметься у разі, якщо заявник подаватиме заяву про надання компенсації.

Раніше повідомлялося, що у тимчасово окупованому Мелітополі Запорізької області представники Сил опору підірвали цієї ночі автомобіль із російськими загарбниками, які грабували квартири місцевих мешканців.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України