Авторські статті

Нам потрібно швидко повернутися до моделі Конституції 2004 року, а вже далі удосконалювати Основний закон

Ми розглядаємо Конституцію як чесний суспільний договір між громадою і державою. Нова редакція Конституції передбачатиме збалансовану модель державного правління, яка гарантуватиме дотримання прав громадян, справедливий суд, професійний законодавчий орган і виконавчу владу, яка працюватиме в інтересах громадян України. Про це заявив народний депутат від “УДАРу” Валерій Карпунцов в ефірі 5 каналу.  

Він відзначив, що повернення до Конституції 2004 року і вдосконалення Основного Закону – два різні питання, але обидва потребують вирішення. І підкреслив, що підготовка нової редакції Конституції триватиме кілька місяців, водночас повернення до Конституції 2004 року може відбутися за кілька днів.

“Треба розрізняти довгий конституційний процес, і ті швидкі зміни, яких прагне народ. У 2010 році Конституційний Суд вчинив неправомірно. 150 стаття Конституції, яка регулює повноваження КС, говорить: Конституційний Суд перевіряє на конституційність закони та інші акти. Тобто повноважень на перевірку на конституційність Основного закону у нього немає. Тож ВР зараз приймає рішення (це може бути меморандум, акт, договір) і 226 голосами відміняє всі закони, які були прийняті на виконання незаконного рішення КС. І у нас швидке повернення до моделі Конституції 2004 року. А далі йде процес удосконалення Конституції”, – зазначив Валерій Карпунцов.

Він розповів, що наразі группа народних депутатів від “УДАРу” разом з експертами  напрацьовують зміни до Конституції. А далі узгоджуватимуть загальний текст з колегами по опозиції.

Відповідаючи на запитання журналістки, чим відрізняються запропоновані зміни до Конституції опозиційних сил, Карпунцов підкреслив: “У нас різне бачення на формування судової влади, на її діяльність, на принцип формування і діяльності Кабінету міністрів. Є розбіжності, і вони потребують узгодження”.

“Люди вийшли на Майдан не через те, як призначається Генпрокурор чи які посади обійматимуть ті чи інші політики. Люди вийшли, тому що немає справедливості. Немає справедливого суду. Тому що у нас виконавча влада в особі Кабміну не дивиться за справедливим розподілом ресурсів, а перебуває у постійному корупційному процесі. Тому що у нас Верховна Рада хоче постійно втручатися в питання виконавчої влади чи судової. Тому що у нас Президент набув тих повноважень, з якими народ його не обирав. Ось у чому питання!” – наголосив Валерій Карпунцов.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України