Авторські статті

Наклепами на ВО “Свобода” Росія намагається зіпсувати відносини між Україною та европейською спільнотою

Міністерство закордонних справ Російської Федерації, поширюючи дезінформацію про ВО “Свобода”, має на меті зашкодити партнерським відносинам між українським урядом та урядами демократичних держав, зокрема Французькою Республікою. Про це заявив заступник Голови Всеукраїнського об’єднання “Свобода”, заступник голови комітету Верховної Ради з питань евроінтеграції Олег Панькевич, коментуючи заяву МЗС Росії, в якій міністерство обурюється з приводу лояльних висловлювань міністра закордонних справ Франції про ВО “Свобода”.

Як відомо, у коментарі для радіо Франс Інтер (France Inter) міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус зазначив: “Коли хтось звинувачує цей [український] уряд у праворадикалізмі, це є помилкою. Там є три представники партії “Свобода”, яка є лише більш правою, ніж інші… “. Міністерство закордонних справ Російської Федерації відреагувало на ці висловлювання заявою, в якій звинувачує ВО “Свобода” в антисемітизмі, ксенофобії та расизмі, а також у “заклику щодо заборони російської мови в Україні”.

“Вважаючи за необхідне відреагувати на ці звинувачення, ми офіційно заявляємо, що ні наша політична програма, ні діяльність партії, зокрема участь в органах місцевого самоврядування, роботі Верховної Ради України не містять жодних подібних проявів.

Російське МЗС, зокрема, стурбоване тим, що наша діяльність має “відверто націоналістичний характер”. Українські націоналісти, на відміну від російських шовіністів, ніколи не зазіхали на чужі території – в цьому і основна наша відмінність. Український націоналізм – це, найперше, любов до свого: нації, культури, території, мови та історії. Инколи ціна цієї любові дорівнює ціні власного життя.

У минулому столітті українські націоналісти не побоялись одночасно вести визвольну боротьбу проти двох наймогутніших тоталітарних режимів – Гітлера та Сталіна. 18-20 лютого 2014 року в центрі Києва понад сотня українців, з яких 17 членів ВО “Свобода”, віддали своє життя за те, щоб Україна була вільною демократичною державою.

Вважаємо, що чергова дезінформація з боку РФ породжена невдоволенням державницькою позицією партії, зокрема в питанні протидії російській інтервенції. Мета цієї заяви – зіпсувати партнерські відносини між українським урядом та урядами демократичних держав, зокрема Французькою Республікою”, – зазначив Олег Панькевич.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.