Подорожі

Найцікавіші місця Польщі: бюджетна поїздка і максимум вражень. Фото

Бюджетно, близько, смачно, цікаво… Все це про наш маршрут по теренах Польщі!

Ми часто подорожуємо на тисячі кілометрів у пошуках нових відчуттів, летимо на інші континенти в надії побачити незвичайні монументи і чудеса природи, але часто забуваємо, що все дивне — поруч. Так можна охарактеризувати країну-сусідку — Польщу. Всього кілька годин автобусом або 1-2 години літаком і ви потрапите в середньовічну казку, яка виправдає очікування на 100%.

Самые интересные места Польши: бюджетная поездка и максимум впечатлений

Для першого знайомства з Польщею або просто для подорожі по неважкому маршруту варто відвідати такі міста: Краків-Вроцлав-Лодзь-Варшава-Люблін.

Даний маршрут дуже зручний, оскільки міста розташовані між собою на відстані 200-250 км, тому ви не будете втомлюватися, зможете повністю насолодитися польськими красою, смачною місцевою кухнею, зробити кілька сотень знімків на тлі незліченних католицьких храмів і замків.

На території Польщі прекрасно розвинена автобусна мережа перевізника Polski Bus, з допомогою якої можна добратися в кожну точку нашого маршруту. І що важливо для вашого бюджету, вартість поїздкі не буде перевищувати €5-6, а якщо запланувати все заздалегідь, то майже завжди є квітки за ціною €1.

Ціни на проживання у всіх містах маршруту приблизно однакові:

  • ліжко-місце в хостелі — від €5
  • номер в готелі 3* — від €20 за двох
  • номер в готелі 5* — від €70 за двох

Найпростіший спосіб дістатися до Польщі з України – на літаку.

  • Київ – Вроцлав – від €48
  • Київ – Катовіце – від €51
  • Київ – Гданськ – від €64
  • Київ – Варшава – від €89
  • Київ – Краків – від €117

 

Також є прямі автобусні рейсі і потяги з Києва та Львова, або ж можна зробити максимально бюджетний маршрут з кількома пересадками і пішим перетином кордону.

Краків

Самые интересные места Польши: бюджетная поездка и максимум впечатлений

Всього 5 годин на автобусі/автомобілі зі Львова і ви опинитеся в середньовічному Кракові — культурній столиці Польщі. Серце його — Старе місто (занесений в Список культурної спадщини ЮНЕСКО) з просторою площею Ринок, костелом Святої Марії і Вавельським замком. Довгий годину Краків був місцем коронації польських монархів, хоча столиця країни перебувала у Варшаві.

Дійсно, число місць в Кракові величезна, але що робить цю локацію воістину унікальною — це два місця, що знаходяться поруч з містом. Перше — соляні копальні Велічки з декількома трасами (туристичної та шахтарській), соляної градірнею, церквою і іншими цікавими доповненнями; друга — всесвітньо відомий концентраційний табір Освенцім.

 

Вроцлав

Самые интересные места Польши: бюджетная поездка и максимум впечатлений

Наступною зупинкою маршруту стані місто Вроцлав. Це ще один «класичний» польське місто зі старим кварталом і площею Ринок у центрі. Так само традиційно у Вроцлаві є свій королівський палац, історичний музей.

Найвідомішою пам ” яткою міста є Зал Сторіччя, побудований на честь перемоги над Наполеоном під Лейпцигом. Це чудо архітектурної думки нагадує весільний торт, Капітолій, НЛО, будівля старого бакинського аеропорту одночасно! У будівлі проходять ярмарки, архітектурні виставки, оперні вистави, баскетбольні змагання.

Візитівкою міста стані Центр знань про воду — Гідрополіс. Він розрахований на гостей будь-якої вікової категорії, які зможуть насолодитися 64 інсталяціями в 8 тематичних зонах. Тут навіть можна заглянути в батискаф «Трієст», який у 1960 році занурився в найглибше місце на Землі.

Лодзь

Самые интересные места Польши: бюджетная поездка и максимум впечатлений

Дуже цікаве місто, з багатою історією і пам’ятками. Дивно, що в повоєнний час, коли Варшава була зруйнована, Лоздь фактично виконувала роль столиці Польщі у 1948-1949 рр.

Лодзь — це промислове місто, що тільки додає їй особливого шарму та унікальності. Тут фабрики стали музеями, а колишні заводи — торговими центрами і ресторанами. Так, наприклад, варто відвідати музей текстильній промисловості або музей дерев’яна яної архітектури. Лодзь — це також «кінематографічна» фабрика Польщі. Тут є школа кінематографії і телебачення, музей кінематографа і своя Алея зірок.

У Лодзі знаходиться найдовша пішохідна вулиця в Польщі, на якій затишно розташувалися десятки кафе, ресторанів, пабів, магазинів. Головним фішкою міста є торгово-розважальний комплекс — Мануфактура, розташований на місці колишньої текстильної фабрики. У цехах комплексу знаходяться магазини, кінотеатри, ресторани, арт-інсталяції.

Варшава

Самые интересные места Польши: бюджетная поездка и максимум впечатлений

У Варшаві відразу відчувається, що ви опинилися в столиці: широкі проспекти, довгі вулиці, високі скляні будівлі. У центрі традиційно знаходиться Старе місто. Правда, йому всього лише 60 років! Варшава не здивує такою великою кількістю пам’яток, як Краків чи Вроцлав, але тут є на що подивитися. Місто дуже динамічний, технологічний, космополітичне.

Настійно рекомендується відвідати самий незвичайний парк Варшави, який розташований на даху бібліотеки Варшавського університету!

З Варшавою нерозривно пов’язане життя і творчість великого композитора — Шопена. По місту встановлено 15 «співаючих» лавок, сидячи на яких, можна послухати мелодії, написані композитором.

Ще більше вас вразить Центру науки «Коперник» — це не просто музей спадщини Миколи Коперника, тут можна самому стати вченим, перевірити на собі дію всіх фізичних законів.

Чудовий вид на місто відкривається з найвищої будівлі — Палацу культури та науки.

Люблін

Самые интересные места Польши: бюджетная поездка и максимум впечатлений

Люблін знаходиться ближче всього до українського кордону і може легко бути напрямком вихідного дня без відвідування інших польських міст (особливо, якщо боїтеся літати). У Любліна є неофіційне прізвисько — «little Krakow», оскільки тут також багато визначних пам’яток, але місто розташоване осторонь від великих туристичних потоків. Це відбилося на ціновій політиці, тому, наприклад, поїсти в Любліні можна на 10-20% дешевше, ніж в інших містах маршруту. Також це місто стане хорошим місцем для шопінгу по дорозі додому. Головна місцева визначна пам’ятка — Люблінський замок, з якого відкривається чудовий вигляд на місто з висоти він чимось схожий на Вільнюс або Братиславу).

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України