Здавалося б перетин українського кордону на окупованих територіях це буденність, а тому повідомлення Ради національної безпеки і оборони України про те, що сьогодні зафіксовано перетин українсько-російського кордону двома батальйонно -тактичними групами збройних сил Російської Федерації, звучить дещо незрозуміло. Адже, як здається на перший погляд це вторгнення не припинялося. Але, от у чому суть.
Перш за все, БТГ складають основу військової тактики російських повітряно-десантних військ. БТГ, як правило, формується на базі полку або батальйону (рідше дивізії або бригади), а її чисельність зазвичай відповідає штатної чисельності мотострілецького батальйону: 450-500 солдатів і офіцерів. Таким чином, на територію України проникло одночасно не менше 1000 тисячі солдатів противника, підкріплених артилерією і бронетехнікою, а також солдатами і офіцерами різних спеціальностей: розвідниками, саперами, зв’язківцями, наводчиками і т. д.
По суті, з серпня місяця це найбільш масове одноразова вторгнення російської армії на територію України, про що мовчати не можна, а тому вигуки “можна подумати!” вкрай недоречні. З іншого боку, слід зазначити, що ці введення військ є в нинішній ситуації скоріше проявом відчаю, оскільки наявними у противника силами, він не здатний придушити опір ВСУ, а тим більше домогтися яких- небудь істотних перемог на передовій.
На додаток до всього, слід пам’ятати, що значна частина окупаційної угруповання в Донецьку вже утрамбована, а тому прибуття свіжої крові, як життєво необхідний фактор демонструє нашу перевагу. А тому, куди вирушив “Вимпел” та кадирівці, туди ж відправляться і ці 2 БТГ підсумовує