Найуспішніші представники риб не завжди домінували над іншими

Наукові співробітники інституту імені Дарвіна прийшли до висновку, що 96% всіх риб в світі є представники родини костистих. Більшість з них з’явилися ще 260 мільйонів років тому.

Біологи і палеонтологи запропонували гіпотезу, щоб пояснити, чому костисті риби є родоначальниками інших морських і річкових мешканців. Тісно пов’язані з ними holosteans, наприклад, коли домінували в океанах, але в даний час вважаються “живими копалинами”, представляють лише вісім видів на планеті.

Фахівці вважають, що костисті перевершували інші види весь час, тому розглядати цю гіпотезу було б недоречно. Після цього кілька вчених запропонували провести аналіз понад тисячі викопних риб, щоб з’ясувати залежність і дізнатися історію розвитку кожного з представників. Розглядаючи перші екземпляри, яким 160 мільйонів років, вчені довели, що holosteans були еволюційно інноваційними і може перевершували костистих.

«Багато хто з так званих ” живих копалин”, які здаються свого роду нецікавими для вивчення, насправді мають досить багату історію», – заявив автор дослідження. Він підкреслив, що це сімейство значно не змінилося за історію свого розвитку, але спочатку вони мали явну перевагу над іншими.

З появою молекулярних і генетичних методів, щоб дослідити еволюцію, вчені змогли також приписати успіх костистих до події дублювання геному в минулому. Ця подія має на увазі той факт, що було залишено в два рази більше хромосом та речовин для подальшої зміни організму.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four + two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh