Авторські статтіНовини

Найуспішніші представники риб не завжди домінували над іншими

Наукові співробітники інституту імені Дарвіна прийшли до висновку, що 96% всіх риб в світі є представники родини костистих. Більшість з них з’явилися ще 260 мільйонів років тому.

Біологи і палеонтологи запропонували гіпотезу, щоб пояснити, чому костисті риби є родоначальниками інших морських і річкових мешканців. Тісно пов’язані з ними holosteans, наприклад, коли домінували в океанах, але в даний час вважаються “живими копалинами”, представляють лише вісім видів на планеті.

Фахівці вважають, що костисті перевершували інші види весь час, тому розглядати цю гіпотезу було б недоречно. Після цього кілька вчених запропонували провести аналіз понад тисячі викопних риб, щоб з’ясувати залежність і дізнатися історію розвитку кожного з представників. Розглядаючи перші екземпляри, яким 160 мільйонів років, вчені довели, що holosteans були еволюційно інноваційними і може перевершували костистих.

«Багато хто з так званих ” живих копалин”, які здаються свого роду нецікавими для вивчення, насправді мають досить багату історію», – заявив автор дослідження. Він підкреслив, що це сімейство значно не змінилося за історію свого розвитку, але спочатку вони мали явну перевагу над іншими.

З появою молекулярних і генетичних методів, щоб дослідити еволюцію, вчені змогли також приписати успіх костистих до події дублювання геному в минулому. Ця подія має на увазі той факт, що було залишено в два рази більше хромосом та речовин для подальшої зміни організму.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України