Життя

Найстрашніший ворог всіх відносин

Знайти адекватну людину, яка свідомо ставиться до себе і до відносин, дуже непросто.

САМЫЙ страшный враг всех отношений

Отримала лист від чоловіка приблизно такого змісту… “Прочитав вашу теорію про мудаків… Запропонував це почитати ще трьом своїм друзям. Вони, в свою чергу, – ще парочці чоловіків, з якими є довірчі дружні відносини.

Кожен визнав в собі мудака по вашій теорії, тобто більшою чи меншою мірою всі виявлялися мудаками. Дорога Лілія, чого не вистачає вам у розумінні глибини душі, психології. Це страшно. Спробуйте замислитися над тим, що в душі існують ще “компоненти”, вам не знайомі, і висновки робити рано.

У вашій теорії знайде собі будь-який чоловік. Скажімо, епізодичне прояв може трапитися з кожним, і навіть з суперменом. Але якщо жінка вже знайома з Вашими рекомендаціями, а тим більше, якщо відносини лише закладаються, то цілком імовірно, що їй буде досить і одного епізоду. А раз так – значить теорія шкідлива”.

По-перше, я не думаю, що для поваги до іншої людини треба бути суперменом. По-друге, я дійсно не розумію, навіщо терпіти п’ять епізодів приниження на початку стосунків, щоб прийняти рішення не на користь того, хто принижує.

Але оскільки лист не перший, я задумалася… Може, я й справді помиляюсь, називаючи неприємним словом “мудак” гідних чоловіків. Маючи на увазі, до речі, більш психологічні визначення, як психопат, нарцис, соціопат і пр.

Я тільки одразу звернула увагу на те, що в самому листі є звинувачення, знецінення, узагальнення, як спроби створити додаткову значимість, маніпулювання різних мастей…

Жінки у трудових відносинах з таким чоловіком буде не солодко. Адже те, що чоловік показує у контакті зі мною, він робить з усіма іншими жінками – сценарій один і той же. І страшно не те, що я пишу, а те, що “якщо нас багато, знайшли собі серед принижують, зациклених на собі, що порушують безцеремонно простір іншої людини, то ми нормальні, і так влаштований світ”.

Я задумалася про глобальне. Чоловік і далі намагався довести, що знецінення, осуд, зневага і звинувачення – це, прямо, закони світобудови. І я мушу погодитися – так, ми дуже часто це все робимо один з одним, особливо в близьких відносинах. Це ж стало буденним, тому не може належати до категорії неприйнятного.

Володіючи знаннями і намагаючись утримуватися хоч в якійсь усвідомленості, я намагаюся в близьких відносинах бути акуратною з особистими межами і бережної з почуттями іншої людини, і то не завжди виходить.

Що говорити про людей, які навіть не розуміють, що творять. Те, що одна людина вказує іншому на його місце, вважається у відносинах нормальним. Те, що кожен топче ідентичність іншого, не викликає опору. “Ти не мужик”, “та яка ти жінка”…

Багато елементарно не вміють дякувати партнеру. “Адже він і так знає”. Він не знає, ніхто не знає, за що саме ви говорите “спасибі”, якщо говорите. Ніхто не знає, що ви вдячні, якщо ви не висловили цю подяку. Ніхто не знає, що в словах і діях іншого було для вас важливим, якщо ви не зупинилися на цьому. Чи допустимо, жінка жаліється на те, що чоловік не цінує її зусиль, і при цьому сама ж каже: “гаразд, що він такого робить?”.

Знецінення – найстрашніший ворог відносин. Воно вбиває навіть найсильніші почуття.

І я мушу визнати – знайти адекватнулюдину, яка свідомо ставиться до себе і до відносин, дуже непросто. Таких мало і серед чоловіків, і серед жінок. Серед жінок – трохи більше, тому що жінки за своєю природою більш делікатні і націлені розуміти позицію іншого. Але, в цілому, більшість живе на автоматі, не замислюючись над тим, чим і як їх слова і вчинки відгукнуться. Несвідоме керувати, а до терапії доходять одиниці.

Я вже говорила раніше, підтверджую і зараз: здорові або хоча б умовно здорові відносини – шлях обраних.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України