Життя

У всьому винні жінки

Проблеми в сімейному житті виходять далеко за межі похвал, кількості різноманітних страв до обіду і ідеально вимитих підлог.

Во всем виноваты женщины

Чоловік п’є є – значить у дружини холодне серце. Мало заробляє – не додала уваги, енергії, похвали. Погані стосунки в родині – значить, непокірна і критикує чоловіка. Мала «необережність» емоційно відреагувати і висловитися — неодмінно покайся, що дурна.

Цей список того, що не так робить жінка можна ще довго продовжувати. І на все один рецепт – хвали його, що б він не робив! Так ведуть себе мудрі, щасливі і жіночні жінки!

Так, дуже втомилися жінки від проблем у родині, і готові вхопитися за будь-який рецепт – лише б полегшало! Але часом велика ціна таких старань – ще більше посилюється невроз.

Проблеми в сімейному житті йдуть далеко за межі похвал, кількості різноманітних страв до обіду і ідеально вимитих підлог.

У відносинах присутні дві людини: Він і Вона. І свою відповідальність за якість цих відносин несуть обидва. Але чомусь у світлі останніх тенденцій цю функцію повинна виконувати тільки жінка.

Вона несе відповідальність і за низьку самооцінку чоловіка, за його застрягання в інфантильній позиції, за його невміння знати і говорити про свої потреби, відстоювати свої кордони, і за багато ще чого!

І вона знову впрягається в роль матусі у відносинах, тільки намагається змінити контроль на турботу.

Або ще варіант, але вже з іншими інгредієнтами – роль дочки, підкріплювана гаслами «… про те, як важливо слухатися чоловіка»!

Слухатися можна тільки тата, а дорослі Чоловік і Жінка, які вміють домовлятися один з одним і знаходити компроміс.

Так до чого ця моя тирада? До того, що такі способи не вирішують основних проблем, і навіть посилюють їх.

Що робити в такому випадку жінці?

По-перше, варто розібратися, чому ви знаходитеся саме в таких відносинах, але зробити це варто на прийомі у спеціаліста.

Зрозуміти, чи не проектуєте ви на свого партнера свої почуття по відношенню до інших значимих людей для вас.

Може бути, у вас проблеми з самооцінкою, ви часто відчуваєте себе жертвою, або ви знаходитеся у владі сімейних або родових сценаріїв, або застрягли в дитячій травмі і дивитеся на свого партнера як батька, намагаючись отримати від нього любов, увагу і підтримку.

Досліджувати свої потреби, зрозуміти, як ви можете їх задовольнити і т. п.

Розібратися із самою собою — ось особисто ваша відповідальність!

Точно такий же шлях і у чоловіка! У нього так само є завдання – вирости, психологічно дозріти. І це його відповідальність. Ми не можемо донести їх на своїх руках під дорослу Чоловічу життя, де є рух, мети, досягнення. Інакше тут же психологічно перетворюємо Чоловіків у наших синів.

А як же віра в чоловіка? – можливо, запитаєте ви.

Так, безумовно, ми можемо надавати їм підтримку, але все питання в її якості. Якщо вона чисто людська і безкорислива, без тиску і очікувань, то від неї буде користь. До того ж, розібравшись із самою собою, буде набагато простіше надати таку підтримку.

Так і віра не утворюється просто так, від простого рішення або повторення установок про те, що треба вірити. Щира віра народжується на основі прийняття. А воно з’являється тоді, коли будуть реагування складні почуття щодо ключового об’єкта роздратування. І вже тут з’являється можливість будувати конструктивний діалог.

Розповісти партнерові про свої потреби, про те, що ви хочете змінити. Тут з’являється шанс, що він почує вас, і зрозуміє, що так само потребує зростання, дорослішання і змін.

Просто «намагатися бути краще» для нього — це не вирішення проблеми.

Коли я читаю рекомендації про те, що треба намагатися бути завжди красивою при ньому, розмовляти з ним спокійним і лагіднім тоном, бути самою уважною, ніжною і чарівною, акуратною, охайною та інше, то бачу у всьому цьому способі заслужити любов. Це поради від тих, у кого проблеми з почуттям власної цінності.

Де чергова «примочка» повинна допомогти звернути його увагу на свою сторону. І його? Часто у всьому цьому звучить німе благання: «Ну подивись на мене, таточку, мені так потрібна твоя увага і любов!»

Жінка, у якої все гаразд із самооцінкою, не буде намагатися заслуговувати на увагу. Вона цінна сама по собі, просто так, і має на це увагу просто тому, що вона є. Вона говорити про ті, чого хоче – і отримує це!

Жінка зі здоровим почуттям власної цінності знає, що має право на різні реакції, слабкості і недоліки. А так само надає це право своєму чоловікові.

І тільки тоді можна бути живою людиною у відносинах, а не механізмом, що живуть за правилами і приписами. І тільки тоді можна будувати відносини без страху розчинитися в них і втратити себе, і не шукати хто правий, а хто винен. Тут кожен знає свою відповідальність!

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України