У всьому винні жінки

Проблеми в сімейному житті виходять далеко за межі похвал, кількості різноманітних страв до обіду і ідеально вимитих підлог.

Чоловік п’є є – значить у дружини холодне серце. Мало заробляє – не додала уваги, енергії, похвали. Погані стосунки в родині – значить, непокірна і критикує чоловіка. Мала «необережність» емоційно відреагувати і висловитися — неодмінно покайся, що дурна.

Цей список того, що не так робить жінка можна ще довго продовжувати. І на все один рецепт – хвали його, що б він не робив! Так ведуть себе мудрі, щасливі і жіночні жінки!

Так, дуже втомилися жінки від проблем у родині, і готові вхопитися за будь-який рецепт – лише б полегшало! Але часом велика ціна таких старань – ще більше посилюється невроз.

Проблеми в сімейному житті йдуть далеко за межі похвал, кількості різноманітних страв до обіду і ідеально вимитих підлог.

У відносинах присутні дві людини: Він і Вона. І свою відповідальність за якість цих відносин несуть обидва. Але чомусь у світлі останніх тенденцій цю функцію повинна виконувати тільки жінка.

Вона несе відповідальність і за низьку самооцінку чоловіка, за його застрягання в інфантильній позиції, за його невміння знати і говорити про свої потреби, відстоювати свої кордони, і за багато ще чого!

І вона знову впрягається в роль матусі у відносинах, тільки намагається змінити контроль на турботу.

Або ще варіант, але вже з іншими інгредієнтами – роль дочки, підкріплювана гаслами «… про те, як важливо слухатися чоловіка»!

Слухатися можна тільки тата, а дорослі Чоловік і Жінка, які вміють домовлятися один з одним і знаходити компроміс.

Так до чого ця моя тирада? До того, що такі способи не вирішують основних проблем, і навіть посилюють їх.

Що робити в такому випадку жінці?

По-перше, варто розібратися, чому ви знаходитеся саме в таких відносинах, але зробити це варто на прийомі у спеціаліста.

Зрозуміти, чи не проектуєте ви на свого партнера свої почуття по відношенню до інших значимих людей для вас.

Може бути, у вас проблеми з самооцінкою, ви часто відчуваєте себе жертвою, або ви знаходитеся у владі сімейних або родових сценаріїв, або застрягли в дитячій травмі і дивитеся на свого партнера як батька, намагаючись отримати від нього любов, увагу і підтримку.

Досліджувати свої потреби, зрозуміти, як ви можете їх задовольнити і т. п.

Розібратися із самою собою — ось особисто ваша відповідальність!

Точно такий же шлях і у чоловіка! У нього так само є завдання – вирости, психологічно дозріти. І це його відповідальність. Ми не можемо донести їх на своїх руках під дорослу Чоловічу життя, де є рух, мети, досягнення. Інакше тут же психологічно перетворюємо Чоловіків у наших синів.

А як же віра в чоловіка? – можливо, запитаєте ви.

Так, безумовно, ми можемо надавати їм підтримку, але все питання в її якості. Якщо вона чисто людська і безкорислива, без тиску і очікувань, то від неї буде користь. До того ж, розібравшись із самою собою, буде набагато простіше надати таку підтримку.

Так і віра не утворюється просто так, від простого рішення або повторення установок про те, що треба вірити. Щира віра народжується на основі прийняття. А воно з’являється тоді, коли будуть реагування складні почуття щодо ключового об’єкта роздратування. І вже тут з’являється можливість будувати конструктивний діалог.

Розповісти партнерові про свої потреби, про те, що ви хочете змінити. Тут з’являється шанс, що він почує вас, і зрозуміє, що так само потребує зростання, дорослішання і змін.

Просто «намагатися бути краще» для нього — це не вирішення проблеми.

Коли я читаю рекомендації про те, що треба намагатися бути завжди красивою при ньому, розмовляти з ним спокійним і лагіднім тоном, бути самою уважною, ніжною і чарівною, акуратною, охайною та інше, то бачу у всьому цьому способі заслужити любов. Це поради від тих, у кого проблеми з почуттям власної цінності.

Де чергова «примочка» повинна допомогти звернути його увагу на свою сторону. І його? Часто у всьому цьому звучить німе благання: «Ну подивись на мене, таточку, мені так потрібна твоя увага і любов!»

Жінка, у якої все гаразд із самооцінкою, не буде намагатися заслуговувати на увагу. Вона цінна сама по собі, просто так, і має на це увагу просто тому, що вона є. Вона говорити про ті, чого хоче – і отримує це!

Жінка зі здоровим почуттям власної цінності знає, що має право на різні реакції, слабкості і недоліки. А так само надає це право своєму чоловікові.

І тільки тоді можна бути живою людиною у відносинах, а не механізмом, що живуть за правилами і приписами. І тільки тоді можна будувати відносини без страху розчинитися в них і втратити себе, і не шукати хто правий, а хто винен. Тут кожен знає свою відповідальність!

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh