Життя

Порівняння себе з іншими і ще 6 звичок нещасних людей

Обставини, безумовно, можуть зробити життя нещасним. Але частина – більша частина – нещасть приходить з нашого власного мислення, поведінки і звичок.

Сравнение себя с другими и еще 6 привычек несчастных людей

«Дуже мало потрібно, щоб зробити життя щасливим; це все всередині нас, в нашому способі мислення». Марк Аврелій.

«Давайте будемо вдячні людям, які роблять нас щасливими. Вони чарівні садівники, які дозволяють нашій душі розквітнути». Марсель Пруст.

Обставини, безумовно, можуть зробити життя нещасним. Але частина — більша частина — нещасть приходить з нашого власного мислення, поведінки і звичок.

1. Прагнення до досконалості.

Чи повинне життя бути ідеальним, щоб ви відчули справжнє щастя?

Ви повинні вести себе ідеально і отримувати лише відмінні результати, щоб бути щасливим?

Тоді щастя не легко буде знайти. Прагнення до досконалості призводить до зниження самооцінки і самолінчуванню, хоча, бути може, ви вже досягли відмінних результатів на своєму терені. Що б ви не робили, все йде не так як треба (але це лише у вашій свідомості). Насправді, все може складатися найкращим чином для вас.

Як подолати цю звичку:

Три речі, які допомогли мені подолати перфекціонізм і, нарешті, розслабитися:

Робіть добре, але не ідеально. Прагнучи до досконалості людина, як правило, кидає проект на пів шляху. Він використовує недосконалість як привід. «Я не можу зробити ідеально, тому не будуть робити і зовсім». Замість цього йдіть до кінця і ви побачите, наскільки добре з усім справляєтеся.

Дедлайн. Для кожної своє завдання я встановлював дедлайн. Тому що близько року тому, коли я працював над своєю другою електронною книгою, я зрозумів, що просто працюючи над нею без крайніх термінів здачі, що я нічого не досягну. Так що мені довелося встановити крайній термін. Дедлайн давши мені стусана під зад, і це, як правило, хороший спосіб, який позбавить вас від необхідності полірувати свою роботу до досконалості, якої не так-то просто досягти.

Усвідомте, як позначаться на вас міфи про досконалість. Це стало дуже вагомою причиною для мене відмовитися від перфекціонізм і я нагадую собі про це кожен раз, коли в голові спливають думки про досягнення досконалості.

Весь світ навколо тільки й говорить про досконалість, як це просто і чудово. Але в реальному житті воно вступає в протиріччя з реальністю і, як правило, викликають багато страждань та стресу всередині вас і в оточуючих людях. Це може завдати шкоди чи, можливо, приве вас до кінця відносин, звільнення і т. д. тільки тому, що ваші очікування не були виправдані.

2. Життя в морі негативних голосів.

Ми не схильні до самотності. Те, з ким ми спілкуємося, що ми читаємо і слухаємо, чинить на нас, на наші чуття та мислення, колосальний вплив.

Але бути щасливим стає набагато складніше, коли ви починаєте прислухатися до негативу. Це голоси, які говорять вам, що життя в значній мірі завжди нещасна, небезпечна і наповнена страхом і обмеженнями. Голоси, які спостерігають за життя з негативної точки зору.

Як подолати цю звичку:

Замініть негативніше голосі позитивними. Це надасть потужний вплив, фактично відкриє вам новий світ.
Проводьте більше часу з позитивними людьми, читайте цікаві книги і слухайте веселу музику. В загальному робіть все, що змушує вас сміятися.

Ви можете почати з малого. Наприклад, щоранку читати який-небудь надихаючий блоз або слухати цікаву аудіо-книги, замість того, щоб дивитися новини по телевізору або читати газету.

3. Ви зациклилися на минулому або майбутньому.

Проводячи більшу частину свого часу в минулому і знову переживаючи старі болючі спогади, конфлікти, упущені можливості і так далі, ви шкодите собі в цьому.

Проводячи більшу частину свого часу в майбутньому, і уявляючи, як все може піти не так у роботі, у ваших відносинах і з вашим здоров’ям, ви будуєте жахливі сценарії у себе в голові, які і призводять до відповідного результату. Не ви не живете сьогоденням, ви втрачаєте з уваги безліч моментів, які здатні привнести у ваше життя справжнє щастя.

Як подолати цю звичку:
Майже неможливо не думати про минуле або майбутнє. І це, звичайно, важливо планувати на завтра і на наступний рік і намагатися витягувати уроки з вашого минулого.
Але зациклення рідко допомагає.

Тому постарайтеся зосередитися на цьому конкретному моменті, на сьогоднішньому дні. Просто будьте тут і зараз.

Я зосереджуюсь на тому, що я роблю в повному обсязі, не дрейфуючи між сьогоденням і майбутньому або сьогоденням і минулим.
Якщо я відчуваю, що мої думки випаровуються в інший вимір, я роблю кілька глибоких вдихів, повертаючи собі до реального життя.

4. Порівняння себе і свого життя з іншими людьми.

Надзвичайно руйнівною звичкою є порівняння себе з іншими людьми. Ви порівнюєте автомобілі, будинки, роботу, взуття, кількість грошей, стосунки, соціальну популярність і так далі. І, в кінці кінців, ви втоптуєте свою самооцінку в бруд, що викликає масу негативних почуттів.

Як подолати цю звичку:
Замініть цю руйнівну звичку двома іншими:
Порівняйте себе з самим собою. Це означає, що замість того, щоб порівнювати себе з іншими людьми, почніть порівнюватися себе справжнього з собою минулим. Порівняйте, чого ви добилися і досягли за певний проміжок часу, як вдосконалили собі зовні, свій статус і т. д. Навіщо зациклюватися на інших людях, коли можна зосередитися на собі.
Будьте ласкаві. З мого досвіду, те, як ви себе ведете по відношенню до інших людей, чинить величезний вплив на те, як ви ставитеся до себе самого. Чим більше ви критикуєте інших людей, чим більше ви схильні до самокритики (часто майже автоматично). Будьте добрішими до інших людей, допомагайте їм, і ви, як правило, станете більш добрим і корисним для себе.

5. Зосередження на негативі

Бачачи негативні аспекти у всіх ситуаціях, в яких ви перебуваєте, і зосереджуючись на них, ви робите собі нещасним. До того ж, псуйте настрій все навколо вас.

Як подолати цю звичку:
Подолання цієї звички може виявитися складніше, ніж здається. Єдине, що мені допомогло, це позбавитися від свого перфекціонізму. Ви почнете визнавати, що будь-яка ситуація має дві сторони медалі, сої плюси і мінуси. Ви почнете приймати речі такими, які вони є. Таким чином, ви зможете відпустити, емоційно і психічно, все, що є негативним для вашого життя, замість того, щоб робити з мухи слона.
До цього питання можна підійти і з конструктивної точки зору. Запитаєте себе:
Чи можу перетворити негатив на позитивні аспекти?
Я можу вирішити цю проблему?
Якщо так, то все відмінно, навіщо переживати. Якщо ні, то навіщо засмучуватися, адже не можна нічого змінити, тому потрібно рухатися вперед і жити далі.

6. Обмеження життя, бо ви вірите, що світ обертається навколо вас.

Якщо ви думаєте, що світ обертається навколо вас і переживаєте з-за того, що люди говорять про вас, то ви ставите своє життя у величезні нездоланні рамки. Як?
Сором’язливість і закритість від навколишнього світу не дозволяють вам повноцінно розвиватися. Люди не завжди бажають вам зла, тобто та категорія, яка щиро про вас піклується і переживає.

Як подолати цю звичку:
Зрозумійте, людей, найчастіше, не сильно турбують ваші дії. У них є маса власних справ, про яких вони переживають. Бути може із-за цього ви відчуєте свою роль менш значущою, але це відкриє двері в новий світ свідомості і розуміння дійсності, це допоможе вам розширити свої межі. Фокусуйтеся на навколишньому світі. Замість того, щоб думати про себе і про те, як люди можуть сприймати вас, зосередьтеся на них самих. Прислухайтеся до них і допоможіть. Це допоможе вам підняти свою самооцінку і відійти від зосередження на власній персоні.

7. Ускладнення життя.

Життя може бути досить складним. Воно може створювати напругу та невдоволення. Але багато чого з цього часто створюється нами. Так, світ стає все більш складним, але це не означає, що ми не можемо створити нові звички, які допоможуть спростити наше життя.

Як подолати цю звичку:

Є безліч аспектів, якими людина ускладнює собі життя.
Людина розривається між купою завдань в повсякденному житті. Поставте перед собою лише кілька завдань і зробіть їх якість протягом дня, замість того, щоб хапатися за все, не доводячи до кінця.
Наявність занадто великої кількості речей. Я замінив цю звичку тим, що регулярно маю собі: я використовував це в минулому році? Якщо ні, то віддам цю річ або викину.
Ускладнення стосунків з іншими людьми. Читати думки важко. Таким чином, почніть задавати питання і спілкуватися. Це допоможе вам звести до мінімуму непотрібні конфлікти, непорозуміння, і негатив, зберігши ваші нерві і енергію.

Інтернет. Зайшовши в соц. мережа, людина губиться там на кілька годин, як мінімум. Тому візьми за звичку, перевірити все, що вважаєте за необхідне в найкоротший час і вийти звідти.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України