Війна рф проти України

На розвиток та розбудову українського флоту витратять 1,3 мільярда фунтів британського кредиту

Половина коштів з кредитних 2,5 мільярдів фунтів стерлінгів (2,7 млрд дол.), які Велика Британія надає Україні, піде на посилення українського флоту.

Про це в інтерв’ю телеканалу “Дом” повідомив посол України у Великій Британії Вадим Пристайко.

Зокрема, будуть побудовані військово-морські бази. За першими двома вже розпочато підготовчі роботи.

Одна з них буде знаходитись на узбережжі Чорного моря, друга — Азовського.

Повідомлено, що роботи вже почалися на місцях розташування військово-морських баз. Вивчення, планування, прив’язка до місцевості.

Це будуть спеціальні військово-морські бази, де будуть розміщені війська, де буде жити персонал, їх сім’ї.

«Одна зі складових угоди між Україною і Великою Британією торік — кредит, половина якого була на забезпечення розвитку нашого флоту. Ми знаходимося буквально за тиждень до завершення цього складного процесу», — сказав Пристайко.

Також на виділені кошти найближчим часом Україна придбає у Великої Британії два протимінні кораблі.

Україна веде переговори про закупівлю для Військово-Морських сил двох протимінних тральників типу Sandown у Великій Британії. Придбати кораблі планується з кредитних коштів, наданих Сполученим Королівством на розвиток ВМС України.

Кораблі надійдуть до складу національного флоту після «повної їх ревізії, ремонту, модернізації, додаткового оснащення та відповідної підготовки особового складу ВМС ЗС України».

Ракетний катер Fast Inshore Attack Craft (FIAC) від компанії Babcock
Ракетний катер Fast Inshore Attack Craft (FIAC) від компанії Babcock

 

Нагадаємо, у вересні стало відомо, що ракетні катери Fast Inshore Attack Craft (FIAC) для України почнуть будувати на суднобудівному заводі Babcock Rosyth у Шотландії. Шотландські кораблебудівники побудують головний катер і, можливо, другу одиницю. Виробництво інших шести буде розгорнуто в Україні. Кораблі оснастять обладнанням британського й українського виробництва, а також виробництва інших країн.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України