Політика

На Росії загадково помер сенатор-нафтовик, близький до Кремля

Наприкінці жовтня в Росії помер черговий дуже впливовий чиновник, близький до Кремля та Путіна. Йдеться про сенатора від Нижегородської області та нафтового бізнесмена Володимира Лебедєва.

Цій події присвятила статтю британська газета The Mirror під заголовком: “Путинського сенатора Володимира Лебедєва знайдено мертвим внаслідок “жахливої трагедії””.

Сенатору РФ на момент смерті був лише 61 рік. За даними росЗМІ, причиною смерті став “серцевий напад”. Проте знайомі з ним люди запевняють, що чиновник не мав жодних проблем із серцем.

“Прихильник війни Лебедєв раніше мав зв’язки з енергетичним гігантом “Лукойл”. Ця компанія після початку війни проти України зіткнулася з низкою незрозумілих та передчасних смертей серед топ-менеджерів”, – йдеться у статті.

Відомо, що покійний Лебедєв мав тісні ділові зв’язки з головою ради директорів “Лукойлу” Володимиром Некрасовим, який помер минулого місяця також через нібито проблеми з серцем. Сенатор РФ дружив з відомим Сергієм Кирієнком. Це дуже впливовий персонаж у Кремлі, який обіймає посаду заступника глави адміністрації президента РФ. Лебедєв та Кирієнко були партнерами по полюванню, є фото, на якому вони зафіксовані на тлі вбитого ведмедя. Лебедєв перебував під санкціями США, Євросоюзу, Великої Британії та інших країн за підтримку агресії проти України.

“З початку війни сталася хвиля загадкових смертей росіян, пов’язаних з енергетичним та банківським секторами. 67-річний магнат “Лукойлу” Равіль Маганов випав з вікна елітної московської Центральної клінічної лікарні у вересні минулого року. Там перебував через проблему із серцем. Він випав з вікна 6-го поверху і помер на місці… 43-річного мільярдера Олександра Суботіна, також пов’язаного з енергетичним гігантом “Лукойл”, знайшли мертвим у травні 2022 року після того, як “поспілкувався з шаманами””, – йдеться у статті.

Журналісти вважають, що загадкові смерті, можливо, пов’язані з відкритим листом, який керівництво “Лукойлу” опублікувало за тиждень після початку повномасштабного вторгнення ЗС РФ в Україну. Там йшлося про необхідність терміново припинити війну.

“Ми виступаємо за якнайшвидше припинення збройного конфлікту і повністю підтримуємо його вирішення шляхом переговорного процесу та дипломатичними засобами”, – написали тоді представники нафтової компанії.

Смерть за дивних обставин – такий діагноз скоро можна буде ставити росіянам, хоч якось причетним до оточення Путіна чи пов’язаним із військовими та силовими структурами. Їх усе більше.

Нагадаємо, 15 листопада 2023 року в Росії випадково виявили тіла екс-командувача 6 армії Військово-повітряних сил та Протиповітряної оборони РФ Володимира Свиридова та його дружини.

9 листопада 2023 року в 40-річному віці помер заступник голови держкорпорації “Роскосмос” з економіки та корпоративного управління Максим Овчинніков.

24 жовтня 2023 року від гострої серцевої недостатності помер голова ради директорів ЛУКОЙЛу Володимир Некрасов. Його попередник Равіль Маганов рік тому загадково випав із вікна Центральної клінічної лікарні (ЦКЛ) у Москві.

23 липня 2023 року список загадкових смертей у Росії доповнила новина про раптову загибель 40-річного впливового мільярдера, голови мережі IT-компаній “ІКС Холдинг” Антона Черепеннікова.

7 квітня 2023-го за досить дивних обставин у СІЗО Якутська помер топ-менеджер та соратник Путіна щодо партії “Єдина Росія” Ігор Шкурко.

6 березня 2023 року після госпіталізації з порушенням мозкового кровообігу помер співвласник «РосЄвроБанку» Сергій Гришин.

16 лютого 2023-го у Санкт-Петербурзі нібито вчинила суїцид голова фінансового управління міноборони РФ Марина Янкіна.

10 лютого 2023-го за дивних обставин загинув російський мультимільйонер.

Наприкінці грудня 2022-го помер Олександр Бузаков, який обіймав посаду гендиректора російської суднобудівної компанії “Адміралтейські верфі”.

Також не стало заступника Путіна у ФСБ та соратника за “пітерським періодом”.

У Москві також раптово помер топ-пропагандист із “улюбленої газети Путіна” – головний редактор “Комсомольської правди” Володимир Сунгоркін.

У середині вересня випав із катера і загинув російський топ-менеджер корпорації розвитку Далекого Сходу та Арктики.

1 вересня 2022-го в Москві несподівано випав із вікна голова ради директорів нафтової компанії “Лукойл” Равіль Маганов.

У Росії поступово прибирають колишніх чиновників. Декого разом із сім’ями. Так, у квітні у квартирі в Москві знайдено тіла 51-річного колишнього віце-президента “Газпромбанку” Владислава Аваєва, його 47-річної дружини Олені та 13-річної доньки Марії.

А у травні 2022-го виявлено неживого мільярдера та нафтовика з оточення Путіна – Олександра Суботіна. І те саме начебто не кримінал – чоловікові стало погано після шаманського обряду.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України