Економіка

Мінінфраструктури України та Польщі спільно напрацьовують заходи для розблокування кордону

Міністерства інфраструктури України та Польщі разом працюють над заходами для розблокування кордону.

Про це йшлося під час зустрічі у Варшаві заступника міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергія Деркача та державного секретаря Мінінфраструктури Польщі Рафала Вебера, повідомляє пресслужба українського відомства.

До заходів, які погодили сторони, належать:

* Відкриття пункту пропуску “Угринів – Долгобичув” для проїзду порожніх вантажівок для збільшення пропускної спроможності кордону та зменшення навантаження на інші пункти пропуску.

* Створення в системі єЧерга окремих пасів для порожніх транспортних засобів на пунктах пропуску “Ягодин – Дорогуськ” та “Краківець – Корчова”.

“Саме на цих пунктах пропуску є фізичні смуги для порожнього транспорту безпосередньо в пункті пропуску як на українському, так і на польському боці”, – зазначили в пресслужбі.

Також, запуск пілотного проєкту з реєстрацією в єЧерзі безпосередньо перед перетином кордону на пункті пропуску “Нижанковичі – Мальховіце” терміном в один місяць.

Як підкреслили в міністерстві, питання скасування чи змін до “транспортного безвізу” не обговорювалось та не було на порядку денному.

Водночас польські протестувальники наполягають на функціонування “Угринів – Долгобичув” та “Нижанковичі – Мальховіце” лише для транспорту на реєстрації ЄС.

“Така позиція неприйнятна для України та ЄС, адже це дискримінаційна норма стосовно інших країн. Останнє було підтверджено під час засідання Координаційної платформи Україна-Польща-ЄС за участі керівництва Директорату Єврокомісії з питань транспорту та мобільності (DG MOVE) 30 листопада”, – зауважили в міністерстві відновлення.

Разом з цим, міністерство спільно з DG MOVE напрацьовують стратегічні рішення, які дозволять врегулювати ситуацію із чергами на кордоні та зменшити напруження у питанні автомобільних перевезень.

Зокрема, ключовими позиціями є покращення пропускної спроможності наявних ПП, зокрема ефективності фітосанітарного та інших видів контролю, для дотримання меморандумів, що регулюють кількість вантажівок пропущених через кордон.

“Також йдеться про розроблення плану дій щодо розбудови українсько-польських пунктів пропуску (з українського боку стратегія розбудови вже готова)”, – резюмували в міністерстві.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України