На пенсію в 70 років: українців приголомшили новиною

Коли це станеться?

В Україні ходити багато обговорень стосовно питання виходу на пенсію. Умови отримання виплат від держави постійно змінюються і одним з найбільш змінюваних пунктів є пенсійний вік. Його країні збільшували вже кілька разів і мало хто замислювався, до яких наслідків це може призвести.

Експерт з Інституту демографії і соціальних досліджень М. в. Птухи НАН України Лідія Ткаченко розповіла виданню “Сегодня”, як подалі підвищення пенсійного віку вплине на жителів країни.

Насамперед експерт зазначила, що підвищення пенсійного віку для українців є питанням часу. Все тому, що наступне покоління, яке вийде на пенсію буде в півтора рази більше, ніж молоді працівники, які вийдуть їм на заміну і вже в 2050 році кожен третій українець буде мати вік за 60.

Лідія додала, що подібні демографічні зміни є серйозним випробуванням для пенсійної системи України. За її словами, в результаті зміни співвідношення працюючих громадян і пенсіонерів на користь останніх, виникне проблема з виплатами оскільки у держави просто не буде на це коштів.

В даний момент в країні діє солідарна пенсійна система — всі працюючі громадяни, які сплачують податки, за фактом дають кошти на виплати пенсій пенсіонерам.

Питання пенсійного віку буде вирішено в 2021 році. Його підвищення закінчиться і чоловіки і жінки будуть виходити на забезпечення держави в 60 років. На даний момент в Україні не говорили про ще одне підвищення пенсійного віку, проте Лідія Ткаченко вважає, що це відбудеться в будь-якому випадку.

Вона зазначила, що для країни в Європі 60 років це дуже малий термін виходу на пенсію, адже в інших розвинених країнах цей вік сягає 63 — 65 років. Разом з тим вона додала, що він повинен відповідати рівню тривалості життя, який в Україні практично не зростає, при цьому смертність залишається на колишньому рівні.

Для прикладу вона навела статистику тривалості життя в Україні і Європі. З неї випливає, що середнє значення цього показника в нашій країні становить 71,6 рік, де чоловіки живуть в середньому 66,69 років, а жінки 76,72 року. У країнах Європи ситуація трохи інша і середня тривалість життя становить 81 рік. З них 78,2 року припадають на чоловіків і 83,6 на жінок.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh