Економіка

На пенсію в 70 років: українців приголомшили новиною

Коли це станеться?

В Україні ходити багато обговорень стосовно питання виходу на пенсію. Умови отримання виплат від держави постійно змінюються і одним з найбільш змінюваних пунктів є пенсійний вік. Його країні збільшували вже кілька разів і мало хто замислювався, до яких наслідків це може призвести.

Експерт з Інституту демографії і соціальних досліджень М. в. Птухи НАН України Лідія Ткаченко розповіла виданню “Сегодня”, як подалі підвищення пенсійного віку вплине на жителів країни.

Насамперед експерт зазначила, що підвищення пенсійного віку для українців є питанням часу. Все тому, що наступне покоління, яке вийде на пенсію буде в півтора рази більше, ніж молоді працівники, які вийдуть їм на заміну і вже в 2050 році кожен третій українець буде мати вік за 60.

Лідія додала, що подібні демографічні зміни є серйозним випробуванням для пенсійної системи України. За її словами, в результаті зміни співвідношення працюючих громадян і пенсіонерів на користь останніх, виникне проблема з виплатами оскільки у держави просто не буде на це коштів.

В даний момент в країні діє солідарна пенсійна система — всі працюючі громадяни, які сплачують податки, за фактом дають кошти на виплати пенсій пенсіонерам.

Питання пенсійного віку буде вирішено в 2021 році. Його підвищення закінчиться і чоловіки і жінки будуть виходити на забезпечення держави в 60 років. На даний момент в Україні не говорили про ще одне підвищення пенсійного віку, проте Лідія Ткаченко вважає, що це відбудеться в будь-якому випадку.

Вона зазначила, що для країни в Європі 60 років це дуже малий термін виходу на пенсію, адже в інших розвинених країнах цей вік сягає 63 — 65 років. Разом з тим вона додала, що він повинен відповідати рівню тривалості життя, який в Україні практично не зростає, при цьому смертність залишається на колишньому рівні.

Для прикладу вона навела статистику тривалості життя в Україні і Європі. З неї випливає, що середнє значення цього показника в нашій країні становить 71,6 рік, де чоловіки живуть в середньому 66,69 років, а жінки 76,72 року. У країнах Європи ситуація трохи інша і середня тривалість життя становить 81 рік. З них 78,2 року припадають на чоловіків і 83,6 на жінок.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України