Подорожі

У Німеччині не живуть як всі. Фотофакти

Німці — дуже суперечливий народ. Вони підкуповують своєю культурою водіння, любов’ю до тварин, лояльним ставленням до пустощів дітей, але обурюють іноземців бюрократією, відсутністю гостинності і зневажливим ставленням до інших в чергах і на відпочинку. Одним словом, їх уклад життя нікого не залишить байдужим.

Ми занурилися з головою у вивчення особливостей побуту жителів Німеччини та їх звичок, багато з яких так і хочеться перейняти — якими б дивними вони не здавалися на перший погляд.

1. На дорогах все регламентовано покажчиками. Але іноді це призводить до сумних наслідків

В країні немає жодного місця на проїжджій частині, де б не було знаку дорожнього руху. Але цілком і повністю покладатися на них не варто. Користувач Pikabu поділився ситуацією, яку йому довелося спостерігати: «На дорогах Німеччини дуже багато покажчиків. Нещодавно у нас міняли світлофори біля університету і прибрали знак «Дороги немає» буквально на пару днів. Після чого я спостерігав наступну картину:

20+ ярких доказательств того, что немцы точно не собираются жить как все

До того як цей знак прибрали, я не розумів, навіщо він там взагалі потрібен. Бо і їжаку зрозуміло, що в цю сторону починається пішохідна зона. Там взагалі будівництво і бордюр! На що мій друг-німець сказав мені: «Ну, може, і їжаку зрозуміло, а німцю ні. Нам потрібен знак».

20+ ярких доказательств того, что немцы точно не собираются жить как все

2. Тут на державному рівні борються за свіже повітря, використовуючи тільки «чисті» автомобілі

Спеціальні комісії присвоюють кожному авто номер. Цифра «6» означає, що машина екологічно чиста. Кілька років тому цифра «4» була найбільш «високою», але критерії змінюються, технології йдуть вперед.

Таку нумерацію можна побачити на лобовому склі кожної німецької машини. Якщо цифри немає, то автоматично присвоюється найнижча категорія: такі автомобілі не мають права заїжджати в центральні райони багатьох міст.

3. Німці дуже терплячі, особливо за кермом

20+ ярких доказательств того, что немцы точно не собираются жить как все

Незважаючи на будь-які пробки, ніхто не буде намагатися втрутитися в інший ряд, якщо тієї їде трохи швидше. Але якщо ви зробите спробу перебудуватися — вас пропустять і вам навіть не посигналити. Хоча тут це не прийнято, так як люди розуміють, що від таких маневрів пробка стані ще довше.

Це поведінка дуже дивує приїжджих: «годину Стоїмо, стоїмо другий. Народ покинувши машини: господарі вигулювали собак, діти бігали, грали, хтось наводив порядок в багажнику. Коли рушили, ніхто нікого не об’їжджав. Поїхали рівно в тому порядку і в тій послідовності, що були до зупинки».

4. Повага до тварин, їх потреб, здоров’я і навіть їх щастя — це соціальна норма

20+ ярких доказательств того, что немцы точно не собираются жить как все

Німеччина стала першою в світі державою, де права тварин з 2002 року захищаються Конституцією. Німці намагаються звертатися з ними по-людськи. Заборонити дітям шуміти в зоопарку, так як лев спить, не тестувати косметику і побутову хімію на тварин або назавжди припинити використовувати тварин у цирку — це реалії сучасної Німеччини.

5. Що стосується домашніх вихованців, то їх дозволено брати в магазини, торгові центри. Головне, щоб тварина була на поводку

20+ ярких доказательств того, что немцы точно не собираются жить как все

В кафе або барі офіціант люб’язно принесе миску з водою для собаки. Деякі роботодавці дозволяють співробітникам приводити своїх улюбленців в офіс. А в деякі дні дітям можна брати своїх чотириногих друзів в дитячий сад. До речі, в деяких лікарнях собакам дозволено відвідувати господарів.

6. Собаки тут виховані

20+ ярких доказательств того, что немцы точно не собираются жить как все

«Парковка для собак».

Абсолютна більшість псів веде себе пристойно і не звертає уваги на перехожих. Зустрічаються і активні, молоді собаки, які ще не встигли засвоїти правила і ввібрати німецьку незворушність — за них господарі завжди червоніють і вибачаються.

Всі власників собак у Німеччині платять податок — € 24-100 в рік. Багато хто сприймає його як плату місту за прибирання екскрементів їх вихованців, але це не входить в обов’язки комунальних служб, що дуже засмучує тих, хто собак не тримає.

7. Тут не прийнято тримати в будинку тільки одну тварина

Німці фразу «Всякої тварі по парі» сприймають буквально і вважають, що одного вихованця вдома нудно, йому потрібен друг, тому заводять відразу кілька кішок або собак, або кроликів. «Якщо я розповідаю, що у мене одна кішка, то мене називають нелюдом. Як, мовляв, можна мучити тварину самотністю?» — відзначає російська емігрантка в блозі.

8. Сучасним німкеням не звично значною займатися будинком і дітьми

20+ ярких доказательств того, что немцы точно не собираются жить как все

Багато жінок цілком присвячують себе роботі. І хоча за законом батьки можуть перебувати в оплачуваній відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, малюків часто віддають в ясла з 6 місяців.

Можна розглянути інший варіант: «Ми користуємося послугами „денної мами“. Це няня, у якої в групі може бути до 5 дітей. Наша няня переобладнала власний дім, сад переробила на дитячий майданчик. Дитина сприймає її як родичку. Вона також проходить навчання різним методам виховання і практикує їх. Кілька разів у нас був „місяць без іграшок“: діти грали тільки звичайними промовами типу корзини для білизни, картонними коробками або прищіпками. А ще вони виконують різні вправи, що розвивають моторику, займаються вирощуванням рослин, спільним приготуванням їжі».

9. Якщо йдеш в гості до німецьких друзів, то краще поїсти вдома

На святкування дня народження на стіл можуть поставити макарони з картопляним салатом або пиво з чіпсами. У німців можна прийти на так звану Abrissparty — вечірку з нагоди переїзду в іншу квартиру, на яку звуть мало не за місяць, і виявити там багато алкоголю і ні крихти їжі.

10. Бронювання лежаків у відпустці — майже національний вид спорту

https://www.instagram.com/p/BjteTb6HsqS/

Вважається, що саме німецькі туристи придумали з самого ранку класти рушник на лежак, щоб посісти його. Із-за цього іншим відпочиваючим доводиться шукати інше місце. Примітно, що, залишивши рушник, мандрівники вирушають на сніданок, на екскурсію чи шопінг, геть забувши про зайняте місце.

«Жодна нація в світі більше не «забиває» місце на шезлонгу з ночі або самого раннього ранку рушниками, коли всі інші люди ще сплять. При цьому вздовж всього басейну стояти таблички з ввічливими написами: «будь Ласка, не резервуйте місця!», — зазначила дівчина у своєму оповіданні про звички німців.

11. Кожен німець в середньому витрачає 241 кг паперу на рік, що робить Німеччину одним з найбільших споживачів цього товару у світі

Місцеві мешканці переконані: надійніше мати листок з копією документа — тоді все буде в порядку. Електронних сайтів, які спрощують бюрократичні процеси, тут немає, і за кожною довідкою потрібно йти в певну організацію.

Навіть щоб купити просту сім-карту в цій країні, необхідно зателефонувати в службу підтримки по відеозв’язку, повідомити їм свої дані, показати паспорт, відповісти на питання. І тільки через кілька годин ви зможете здійснювати дзвінки. Гроші з картки на картку переводяться кілька годин, а якщо переказ здійснюється в неділю, то він триває добу.

12. Тут не прийнято запрошувати додому ні друзів, ні колег, ні тим більше сторонніх людей

Засідання на кухні з чашкою чаю і бесідами про життя — це точно не про німців. Тут так не роблять — ніхто навіть не подумає призначити зустріч у себе вдома. Навіщо, якщо можна сходити в кафе або ресторан? А будинок — приватна територія, і німці не люблять пускати туди людей ззовні.

13. Існують правила поведінки в черзі в супермаркеті

20+ ярких доказательств того, что немцы точно не собираются жить как все

Якщо ви опинилися перед касою з повним кошиком покупок, а за вами зайняла чергу людина з 1-2 продуктами в руках, то його прийнято пропустити вперед. Зазвичай за ним вибудовується ще цілий ряд людей, благаючих пропустити їх теж, щоб не чекати, поки ви оплатите свою величезну візок з товарами.

14. Дітей в садок одягають у брудне

20+ ярких доказательств того, что немцы точно не собираются жить как все

Якщо в садку серед граючих дітей ви раптом помічаєте добре одягнених нащадків, можете не сумніватися: це не німецькі діти. З цього приводу дівчина розповіла історію: «Моя невістка знайшла в секонд-хенді дитячу майку, а та з плямою на весь живіт! Невістка брати таку відмовилася. На це продавщиця-німкеня щиро здивувалася і сказала: «Ну вам же в садок? А яка різниця, адже ввечері додому все одно повернеться свинка, а не дитина?»

15. Діти в Німеччині не завжди виглядають акуратно

20+ ярких доказательств того, что немцы точно не собираются жить как все

У школах і садках немає форми, всі діти ходять в джинсах і футболках. Дівчинки часто не причесане — навіть волосся, зібране у хвіст, у них рідкість. Це пов’язано з тим, що дітей з ранніх років вчать самостійності: вони повинні самі одягатися, приводити себе в порядок. Батьки не забирають дітей зі школи, якщо та знаходиться недалеко від дому. Навіть молодші школярі нерідко повертаються додому самостійно.

16. У дитячих садках все частіше зустрічаються вихователі-чоловіки

20+ ярких доказательств того, что немцы точно не собираются жить как все

«Вусаті няні» є майже в кожному закладі. Німці впевнені: вихователі-чоловіки справляються зі своїми обов’язками не гірше колег жіночої статі, крім того, «чоловіча рука» просто необхідна хлопцям, яких мами виховують самі.

Користувач Pikabu поділився досвідом відвідування садка в Німеччині: «У нас в групі вихователь — здоровецький бородатий дядько, фанат важкого року, і діти його обожнюють. У сусідній групі теж один вихователь — хлопець. Він грає дітям на гітарі, катається з ними з гірки».

17. Страховка буває різною, але вона є у всіх

Причина, за якою всі страхуються, — дуже висока вартість медичних послуг. Особливо це актуально для вагітних жінок, так як страховка тут покриває підготовку до пологів, курси для молодих батьків, курси грудного вигодовування, пологи будь-якої складності, наступні процедури і візити акушерки.

Туристична страховка може вплинути і на ваше дозвілля у відпустці: «Моя свекруха живе в Німеччині. Одного разу ми з чоловіком приїхали до неї в гості. В один вечір ми хотіли піти пограти у волейбол з новими знайомими, але мама чоловіка не відпустила нас, так як ми б не отримали компенсацію витрат на лікарню в разі травми».

18. У суспільних саунах можна перебувати без одягу. Так робить абсолютна більшість німців

У лазні можна загорнутися в рушник, але місцеві жителі і цього не роблять, так як вважається, що потіти без одягу куди гігієнічніше, ніж у ньому. Недосвідчені туристи ризикують отримати культурний шок, тим більше що сауни тут не поділяються на чоловічі та жіночі. Ще одне правило: усі відвідувачі зобов’язані сидіти на простирадлах або рушниках, тіло не повинно доторкатися лавки. Інакше можуть зробити зауваження.

19. У Німеччині легко отримати неправдивий лікарняний  і зі спокійною душею не ходити на роботу

20+ ярких доказательств того, что немцы точно не собираются жить как все

Щоб отримати звільнення від роботи, можна просто прийти до лікаря і симулювати пару простудних симптомів. Лікарі часто дивляться на це крізь пальці і навіть запитують, на скільки днів його даті. Однак при частому подібному ухиленні є протидія: начальник може найняти незалежного лікаря для постановки діагнозу. Це відбувається тоді, коли конфлікт вже переріс у відкриту фазу, — сторони навіть можуть залучити адвокатів.

Знаючи таку особливість співробітників, власник консалтингової фірми Лассе Райнганс запустили експеримент: скоротили робочий день зі стандартних 8 до 5 годин, зберігши працівникам зарплату і відпустки, але ввели обмеження на використання смартфонів, відвідування соцмереж і «світські бесіди» у робочий час. Від цього робота фірми стала ефективнішою, а співробітники від графіка з 8:00 до 13:00 — лише щасливіше: звичайно, ті ж завдання, та ж зарплата, в першій дня йдеш додому, а весь день ще попереду.

20. Німці купують робочий час за гроші

20+ ярких доказательств того, что немцы точно не собираются жить как все

У Німеччині ведеться ретельний облік часу, проведеного в офісі. Годинник переробок можна збирати і навіть купувати у фірми за реальні гроші. Річний бонус зазвичай становить 3-4 місячні зарплати. Але багато хто не беруть весь бонус грошима, а «купують» годину за € 2-5 тис.: у майбутньому це допоможе піти раніше на пенсію.

Користувач Pikabu поясниви, як це працює: «Якщо переробляти кожен тиждень 2 години, то за рік накопичиться, скажімо, 90 годин. З бонус я купую ще 100 годин на € 2 800. У підсумку на довготривалий „рахунок“ зараховую себе по 190 годин щороку. Пропрацювавши так 20 років, я назбираю 3 800 годин і зможу закінчити роботу раніше на 3 800 годин — тобто піти в стовідсотково оплачувану відпустку на 22 місяці перед пенсією. А якщо ви звільняєтеся з контори раніше настання пенсії, то час не пропадає: можна забрати готівку або перевести в фонд нового роботодавця».

20. Проти нецензурних слів на трансформаторних будках борються з допомогою легалізації графіті

Адміністрація дозволила вуличним художникам розмалювати міські трансформаторні будки і розподільні щитки. Умова: малюнок повинен бути пов’язаний з комунальними послугами (водою, енергією, світлом), а також вписуватися в навколишнє середовище і не носити вульгарний або образливий характер. Ось що з цього вийшло:

20+ ярких доказательств того, что немцы точно не собираются жить как все

20+ ярких доказательств того, что немцы точно не собираются жить как все

21. Вечеря тут називається Abendbrot — «вечірній хліб»

20+ ярких доказательств того, что немцы точно не собираются жить как все

Бутерброди на вечерю тут їдять навіть діти від 1 року. Лікарі цікавляться у молодих мам, перевели смороду вже дитину на загальний стіл і ввели в раціон… бутерброди.

Дівчина, яка переїхала на ПМЖ до Німеччини, поділилася своєю історією на цей рахунок: «Чоловік питає, що у нас на вечерю. „Не знаю. Мені бутерброда вистачить“, — відповіла я. Почувши це, він підійшов ближче, поклав руки мені на плечі, з ніжністю подивився прямо в очі і сказав: „Вітаю, тепер ти справжня німкеня“».

22. У Німеччині намагаються зайвий раз не зливати воду в туалеті

Німці економні та раціональні у всьому, тому дотримуються правила: якщо в унітазі виявилося те, що може розмножувати бактерії і погано пахне, то потрібно змивати. А якщо це просто паперова серветка, сміття з підлоги або муха, то це можна спокійно залишити до наступного «серйозного» візиту.

23. Якщо німець не займається спортом, то він хоча б стежить за спортивними новинами

20+ ярких доказательств того, что немцы точно не собираются жить как все

Враховуючи сприятливий клімат, велика кількість безкоштовних спортмайданчиків, стадіонів і велосипедних доріжок, не займатися спортом в Німеччині — це просто злочин. Занадто зайняті і ледачі стежать за чемпіонатами з футболу, тенісу, стрибків на лижах з трампліну або «Тур де Франс». Не знаті про поточні спортивних новини в країні та світі — ознака поганого тону.

24. У країні діє негласне правило: ніякого шуму в неділю

Ті, хто в цей день вирішить робити ремонт, пилососити або косити газон, неодмінно нарвуться на зауваження сусідів. Причому нікого не хвилює, що для багатьох неділя — єдиний вихідний день, коли можна було б зайнятися домашніми справами. В інші дні теж є встановлені години тиші: у залежності від міст гучні справи потрібно припиняти в періоди 13:00 — 15:00 і 22:00 — 7:00.

Бонус: в Німеччині цвіте сакура

20+ ярких доказательств того, что немцы точно не собираются жить как все

Вам доводилося спілкуватися з німцями? Чи, може, ви чули думку інших подорожуючих про життя в Німеччині?

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України