Авторські статтіНовини

Через 15 років на Землю можливо чекає новий льодовиковий період

Вчені прогнозують, що вже через 15 років на Землі почнеться новий міні льодовиковий період, який може затягнутися не на один десяток років. Це пов’язано з зниженням активності на поверхні сонця.

Дослідник Валентина Жаркова з університету Нортумбрії розповіла, що на Сонці є певний період активності, який супроводжується особливими коливаннями. Проміжок подібного «серцебиття» становить 11 років і кожен раз в різних шарах світила утворюються дві магнітні хвилі. Саме вони дозволили вченим створити достовірну модель активності Сонця, яка прогнозує будь-які зміни з точністю 97%. Виявилося, що в 2020 році завершитися 24-й сонячний цикл, після якого настане затяжний період «спокою». У цей момент кількість плям на зірці почне зменшуватися, а різні викиди в космос припиняться, що знаменує настання ще одного Маундерівського мінімуму. Подібні зміни слід очікувати вже через 15 років.

Минулий Маундеровський мінімум припав на період з 1645 по 1715 рік. За цей час температура на всій поверхні планети знизилася на 1,3 °C. Це істотно вплинуло на зміну пір року і знищило безліч посівів із-за чого люди страждали від голоду. Також саме у цей період повністю замерзла річка Темза.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України