Авторські статтіДіаспора

Слова чеських політиків можуть радикалізувати мусульман – МВС Чехії

Чеська мусульманська громада інтегрована і не схильна до радикалізму, але ситуацію можуть змінити безвідповідальні висловлювання деяких чеських політиків.

Про це повідомляється на доповіді МВС Чехії, присвячений екстремізму.

Автори підкреслюють, що міграційний криза не позначилася на складі чеської мусульманської громади. Біженці з ісламських країн використовують Чехії в якості транзитної країни, кількість таких іноземців незначно.

Зареєстровані поодинокі випадки, коли деякі мусульмани у вузькому колі своїх одновірців висловлювали радикальні погляди. Що стосується поширення радикального ісламу, то мова, знову ж таки, йде про поодинокі випадки, до яких причетні вихідці з Центральної Азії і кавказьких республік.

Раніше Служба безпеки Чехії опублікувала інформацію, що кількість ісламістів, які беруть участь у бойових діях і так або інакше пов’язаних з Чехією, досягла 11-ти осіб.

Нагадаємо, у вересні 2010 р. чеські мусульмани з цивільного об’єднання Libertas Independent Agency виступив з гострою критикою президента Чехії Вацлава Клауса, який заявив, що він проти будівництва в Чехії мечетей.

«Вислів нашого президента викликає у нас занепокоєння, оскільки може викликати зростання ісламофобії. Як громадяни Чехії і прихильники Конституції країни, сподіваємося, що прагнення Вацлава Клауса не допустити будівництва культурних центрів чеських мусульман не сприятиме їх подальшої дискримінації», — сказав заступник голови Libertas Independent Agency Ондржей Адамик.

Виступаючи в місті Нова Вес, Вацлав Клаус заявив, що не підтримує будівництво мечетей на території Чехії. Також він висловився проти побудови мультикультурного суспільства, назвавши його «страшною помилкою», і в цьому контексті розкритикував відкриття кордонів у рамках Шенгенської угоди. «Я знаю, багато задоволені, що на кордоні не потрібно пред’явлення являти паспорт, але я особисто це переживши», — сказав тодішній президент Чехії.

16 січня 2015 р. на площі біля Празького Граду відбулася антиісламська демонстрація. Організатор акції — громадське об’єднання «Немає ісламу в Чехії», його символ — перекреслена мечеть. Демонстранти тримали транспаранти з написами «Помірного ісламу немає», «Європа, прокинься!» У антиісламської акції взяли участь деякі чеські політики, наприклад Томіо Окамура.

На початку 2015 р. Окамура опублікував довгий і неоднозначний текст свого заступника Їржі Кобзи, присвячений боротьбі з радикальним ісламом і того, що можуть зробити в цьому напрямку пересічних громадяни». Серед ідей, підтримуваних Окамурою, є, наприклад, така: «Ми можемо тримати собак і поросят і вигулювати їх близько їх центрів, мечетей, місць збору. Може називати свої фірми «У хорошого пса» або «У веселого порося». Також Окамура підтримує ідею не купувати у мусульман кебаб і мобільні телефони. «Кожен куплений кебаб — це крок до паранджі», — йдеться в тексті. Фейсбук відреагував на антиісламську позицію Томіо Окамура закликом провести символічну акцію «Кебаб проти дебілізму — Національний день кебабу».

У жовтні 2015 р. президент Чехії Мілош зробив низку різких заяв на адресу біженців-мусульман.

«Втікачі з мусульманських країн не будуть поважати наші закони і будуть керуватися шаріатом. Невірні жінки будуть забиті камінням, злочинцям відрубають руки. Ми втратимо жіночої душі, тому що вони будуть в паранджах. Не можу уявити жінку, якій це сподобається», — сказав глава держави.

Тоді ж Верховний комісар ООН з питань прав людини Зейд Раан аль-Хусейн звинуватив Чехію у порушенні прав біженців. Також він висловив стурбованість «публічними висловлюваннями президента Мілоша Земана в тому числі що стосуються мусульман».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України