МВС Чехії вирішило серйозно посилити закон про перебування іноземців
МВС Чехії вирішило серйозно посилити закон про перебування іноземців

МВС Чехії вирішило серйозно посилити закон про перебування іноземців

У ході другого читання поправок до закону про перебування іноземців депутат нижньої палати парламенту Чехії Вацлав Клучка (від партії ?SSD) запропонував внести в законопроект цілий пакет суттєвих доповнень. Вони викликали обурення в неурядових організаціях та юристів, які допомагають мігрантам – повідомляє Голос українською.

Клучка не приховує, що готував доповнення в тісній співпраці з Міністерством внутрішніх справ Чехії. Глава відомства Мілан Хованец повністю підтримав ініціативу свого однопартійця. Правозахисники стверджують, що МВС вирішило зробити «брудну роботу» чужими руками: спеціально не стало включати спірні пропозиції в первісну версію законопроекту, оскільки в цьому випадку він навряд чи дійшов би до другого читання, зіткнувшись із серйозним протестом інших відомств.

Найбільш значущі пропозиції депутата такі:

— позбавити іноземців можливості оскаржити відмову МВС у наданні (або продовження) дозволу на перебування в суді. Сьогодні мігранти мають право спочатку подати апеляцію на негативне рішення відомства і в разі невдачі звернутися в незалежний суд. Клучка під приводом надмірної завантаженості судів і «актуальної ситуації з безпекою» пропонує передати ці повноваження комісії при самому МВС, яку складно назвати незалежною. «Тим, що ми постійно чекаємо судових рішень, нескінченно відкладається на термін, коли іноземець покине територію республіки. А це – велика проблема», — сказав депутат.

— скасувати право на так зване тимчасове перебування (p?echodn? pobyt) для подружжя громадян Чехії з третіх країн (не входять в Євросоюз). Конкретний приклад: сьогодні українка, яка вийшла заміж за чеха може попросити дозвіл на тимчасове перебування, незалежно від того, на яких (законних) умовах вона спочатку в’їхала в республіку. На цей документ вона може претендувати навіть тоді, коли її основний дозвіл на перебування минув і МВС видало їй так звану «виїзну візу». Депутат пропонує скасувати дане положення;

— зобов’язати іноземців надавати чеським відомствам не копії, а оригінали документів, такі як свідоцтва про народження, про шлюб і т. д.

— поширити на іноземців відповідальність за недобросовісних роботодавців. Якщо фірма, де працює трудовий мігрант, заборгувала податковому або митному відомству, це може стати достатньою підставою, щоб не продовжити іноземцю дозвіл на перебування;

— збільшити термін, протягом якого трудовий мігрант не може змінити тип свого перебування на «підприємництво». Сьогодні він становить 2 роки. Цей термін пропонується збільшити до 5 років.

«Пропозиції депутата Клучки, який консультувався з експертами міністерства внутрішніх справ, приведуть до поліпшення міграційної системи. Головним я бачу те, що ініціатива реагує на актуальну ситуацію з безпекою в промислових районах країни», — заявив газеті Pr?vo глава чеського МВС Мілан Хованец.

Проти нововведень і того, яким способом вони були запропоновані, висловилися багато чеських політиків. Щоб доповнення увійшли в остаточну версію законопроекту, їх тепер повинні схвалити депутати нижньої палати парламенту. Але навіть якщо це станеться, сам документ згодом може відхилити Сенат.

Некомерційні організації не виключають, що в крайньому разі звернуться до Конституційного суду Чехії, оскільки пропозиції Клучки явно суперечать європейському праву.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

14 − 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh