Право

Морські прикордонники вдосконалювали вміння рятувати та рятуватися

Упродовж лютого в Навчальному центрі Морської охорони проходив спеціалізований курс підвищення кваліфікації з підготовки аварійних партій та груп.

16 представників екіпажів корабельно-катерного складу з Ізмаїльського, Одеського та Маріупольського загонів Морської охорони вивчали новації, ділилися практичним досвідом та закріплювали знання у свідомості й на практиці.

Аварійна партія – це спеціальний позаштатний підрозділ, що створюється на кораблі чи катері Морської охорони для боротьби за живучість надводного корабля. Це команда різнопрофільних фахівців, які у випадку виникнення аварійної ситуації, за командою командира корабля чи катера, направляються для ліквідації аварії у ті відсіки, де немає штатного персоналу, або на допомогу тим, хто вже працює над усуненням аварії на штатному місці.

Саме тому, надзвичайно важливим є відпрацювання злагодженості всіх учасників такої команди, їх взаємозаміщення та розуміння один одного без слів. Крім вміння якісно і швидко локалізувати аварійну ситуацію, загасити пожежу, припинити надходження забортної води через пошкодження корпусу тощо. Складу аварійної партії необхідно вміти зберегти й власне життя.

Тож за три тижні учасники курсів підвищення кваліфікації аварійних партій та груп крім теоретичної підготовки пройшли й об’ємний блок практичних занять на базі самого навчального центру, і на навчально-тренувальному судні «Новий Донбас».

Завдання практикумів були максимально реалістичними – від стрибків у воду у рятувальному жилеті чи гідротермокостюмі до перевертання перекинутого рятувального плота та безпечного розміщення в ньому. А також вихід із задимленого приміщення, особливості проведення ліквідаційних робіт в умовах пожежі у відсіку.

Із поверненням до своїх підрозділів, кожний фахівець, що пройшов такий курс, зможе в якості інструктора-мультиплікатора поділитися надбаним досвідом із своїми товаришами по екіпажу.

Морські прикордонники вдосконалювали вміння рятувати та рятуватися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh