Здоров'я

Цифрові вініри: чому варто звернути на них увагу

Чи обов’язково сточувати свої зуби перед установкою вінірів і на який термін?

Будь-яка людина мріє про білосніжною, красивою посмішкою. У сучасному світі мрії легко перетворюються в реальність. Естетичні недоліки зубів сьогодні можна приховати за допомогою вінірів. Завдяки технічному прогресу, якісному обладнанню в клініках і кваліфікації стоматологів процес установки вінірів значно спростився. Сьогодні ми вирішили дізнатися у відомого стоматолога Володимира Миколайовича Шипкова, що ж таке цифрові вініри, для чого вони потрібні і якими перевагами володіють.

Коли бачиш у іншої людини рівні, білосніжні зуби, завжди відчуваєш почуття заздрості. Особливо коли свої зуби далекі від ідеалу. Якщо з тонкими, однаковими носами дівчат (звичайно, після відвідування пластичних хірургів) можна змиритися, то гарна посмішка завжди викликає бажання стати володаркою як мінімум такий же. Як максимум — хочеться ще біліші і рівніше. У сучасному суспільстві красиві зуби — справжній маст-хев, особливо для тих людей, хто займається бізнесом або так чи інакше взаємодіє з людьми. Ось тут і приходять на допомогу вініри.

Вініри — це зубні накладки, які потрібні для усунення різних дефектів та інших естетичних проблем. Вініри встановлюються на передню частину зуба і допомагають виправити все те, що не подобається пацієнтові: колір, нерівності. Зазвичай вініри кріпляться на ті зуби, які знаходяться в зоні посмішки.

 

Багатьох хвилює питання: чи обов’язково сточувати свої зуби перед установки вінірів?

Насправді, багато чого залежить від індивідуальних особливостей зубів пацієнта. Іноді досить прибрати тільки незначний шар емалі. У разі, якщо зуби повернені, то доведеться пришліфувати частину зуба що виділяється. Однак до повноцінного сточування зубів практично не доходити.

Останнім часом стали популярні цифрові вініри. Багато хто вважає, що це — звичайний маркетинговий хід. Насправді у цифрових вінірів є свої переваги. Вони виготовляються за індивідуальним замовленням, у результаті чого такі вініри стають дуже схожими з натуральними зубами. Двох однотипних робіт за такої технології не існує. Цифрові вініри зможуть виготовити в найкоротший термін. Наприклад, для того щоб зняти зліпки, знадобиться всього кілька хвилин. Тим більше тепер для виготовлення зліпків більше не потрібно використовувати суміші і ложки. В сучасних клініках для цієї мети використовується внутрішньоротовий сканер.

 

До основних переваг цифрових вінірів можна додати їх довговічність, натуральний колір і стійкість до барвників

Однак у вінірів є й істотний недолік: ціна.

Так як процес їх виготовлення вимагає залучення високих цифрових технологій і вимагає майстерності фахівця, то апріорі вініри не можуть коштувати дешево. Дорогі матеріали, витрачений час, кваліфікація стоматолога — з усього цього і складається ціна вінірів. Лікар, який займається установки вінірів, — це стоматолог-ортопед. При виборі лікаря необхідно звертати увагу на ті, щоб стоматолог спеціалізувався саме на естетичної реставрації. Догляд за вінірами практично нічим не відрізняється від догляду за власними зубами. Необхідно чистити зуби, кілька раз на день та регулярно відвідувати стоматолога. В такому випадку вініри прослужать вам досить довгий час.

На який термін надавати вініри?

В першу чергу це залежить від стану ваших зубів. Є ятайте, що вінір покриває не весь зуб, а лише її передню частину. Тому зуби, на яких є вініри, точно також можуть хворіти через карієсу. Якщо раптом ви зіткнулися з такою ситуацією, то вініри знімати не обов’язково. Зуб зазвичай лікується з внутрішньої сторони.

Показання до установки вінірів.

Головним показанням до установки вінірів є бажання пацієнта. Кривизна зубів, емаль жовтого кольори, сколений передній зуб — всі ці недосконалості також є показаннями до установки вінірів. Вініри вже можна встановлювати з 16-річного віку.

Протипоказання.

Як таких протипоказань до установки вінірів не існує. Єдиний момент, коли лікар не може поставити вініри — це якщо пошкодження вашого зуба перевищує допустимий обсяг (більше ніж на 50 відсотків). Такі проблеми зазвичай вирішують з допомогою коронок.

Звичайно, сучасні способи естетичної реставрації зубів мають свої незаперечні плюси. Однак, перш ніж зважитися на реставрацію, необхідно проконсультуватися зі своїм стоматологом. Саме він підкаже вам найбільш ефективний спосіб усунення всіх естетичних недоліків. Головне, орієнтуйтеся на клініки з сучасним обладнанням і кваліфікованими фахівцями.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України