Монс. Віґано: Сміливо відповідаймо на виклики цифрових медіа

«Цифрові медіа та виховні аспекти» – таку тему мала промова, яку 21 квітня 2017 р. виголосив монсеньйор Даріо Едоардо Віґано, Префект Секретаріату з питань комунікації Святого Престолу, під час зустрічі Спілки Вищих Настоятелів Італії. Доповідач звернув увагу на виклики, які Інтернет ставить перед Церквою.

«Ми не можемо нехтувати діалогом з культурою нашого часу, розвитком засобів масової інформації та необхідністю вивчати нові способи спілкування», – зазначив він. За словами монсеньйора Віґано, «ми є спадкоємцями минулого, яке бережемо як дорогоцінний скарб, але ми відповідальні також і за вимогливе сьогодення та майбутнє, яке потрібно інтерпретувати та планувати». Він пригадав слова Папи Франциска про засоби суспільної комунікації, які, за його словами, «є життєво важливим контекстом, в якому всі ми занурені, є частиною нашого повсякденного життя».

Усвідомлення цього, – зазначив монсеньйор Віґано, – «допомагає нам зрозуміти важливість того, щоб пізнавати ці засоби і навчатися їх використовувати, без страху або наївності, але зі свободою і спокоєм, які походять від знання». Цитуючи ще раз Святішого Отця, доповідач підкреслив, що «не технологія визначає те, чи спілкування є справжнім, а серце людини і її здатність ефективно використовувати ті засоби, якими вона володіє».

Префект Секретаріату з питань комунікації Святого Престолу пригадав також слова Папи Франциска, якими він застерігає від «соціальної ізоляції», що виникає внаслідок «виключно віртуальних взаємостосунків, через соціальні медія, що прибіднюють і вчиняють нас духовними сиротами». Монсеньйор Віґано наголосив, що саме тому питання формації стає настільки важливим, і що відповідне формування полягає не тільки у технологічній підготовці. «Виховувати та навчати в цій сфері, – сказав він – означає плекати відповідальний спосіб перебування всередині нових світів та у зв’язку з ними». Згідно з його словами, християни покликані бути «повноправними мешканцями», а «не гостями» в соціальних медія.

На завершення своєї промови монсеньйор Віґано підкреслив важливість «розпізнавати, для того, щоб об’єднувати». Це означає, «що життя он-лайн і офф-лайн вимагають глибокої інтеграції», усвідомлюючи, одночасно, що «ми завжди є частиною цього нового цифрового світу, мережа якого оточує нас усіх». «Ми повинні дбати про екологію мережі та довкілля, – сказав він, – щоб усі могли їх використовувати, щоб вони були безпечними, особливо для менш захищених категорій». З цього випливає заохочення для вищих настоятелів зосередити свої зусилля для забезпечення «навчальних програм, які б заохочували сміливо дивитися у майбутнє».

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

15 + 9 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh