Діаспора

Молоді мами провели акцію протесту в центрі Праги

Вранці в понеділок, 15 квітня, молоді мами прийшли у відділення Raiffeisenbank в Празі та Брно, щоб демонстративно погодувати грудьми своїх малюків. Тим самим вони висловили протест проти дій банку, який заборонив однієї з клієнток публічне годування.

Інцидент стався наприкінці березня у відділенні Raiffeisenbank, розташованому в палаці Astra на Вацлавській площі в центрі Праги. За словами жінки, вона вийшла з черги, щоб погодувати однорічну доньку і спеціально вибрала місце, де не буде нікого бентежити.

«Через кілька хвилин до мене підійшов охоронець і голосно, на все відділення зажадав, щоб я перестала займатися ексгібіціонізмом. На моє зауваження, що я всього лише годую дочка, до того ж я закутана светром і мене частково закриває коляска, він заявивши, що я все одно оголюються в публічному місці, такі випадки у них вже були і пані директор їх не підтримує. Охоронець додав, що якщо я не піду сама, то він виведе мене на вулицю силою», – розповіла пражанка на Facebook-сторінці громадського об’єднання годуючих матерів Laktační liga.

В бурхливе обговорення під постом втрутилася прес-секретар Raiffeisenbank, яка заявила, що банк завжди готовий на першу вимогу організувати клієнткам місце для усамітнення з дитиною. Однак вибачення за дії охоронця принесені не були.

Тоді учасники групи призначили на 15 квітня масштабну акцію протесту по всій Чехії, щоб привернути увагу громадськості до проблеми. Перша частина плану провалилася – празьке відділення банку у палаці Astra прийшли тільки п’ять матерів, ще чотири жінки приєдналися до протесту в Брно. Однак і цього вистачило, щоб зацікавити журналістів усіх великих видань.

Керівництво Raiffeisenbank вітало акцію, вибачився перед потерпілою жінкою і пообіцяв покарати охоронця.

«Мова не йде про критику Raiffeisenbank, хоча все і сталося тут. Скоріше це критика суспільного ставлення до годівлі грудьми в публічних місцях. Ми хочемо звернути увагу на цю проблему та ініціювати дискусію», – заявила організатор акції Катержіна Оливова.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України