Політика

Команда Зеленського показала програму по боротьбі з корупцією

Команда кандидата в президенти Володимира Зеленського оприлюднила кроки, які він планує здійснити у сфері боротьби з корупцією в разі своєї перемоги.

Відповідне повідомлення опубліковано на каналі “Команда Зеленського” Telegram. Про це пише УП.

Там зазначається, що “покарання за корупцію має перевищувати всі можливі вигоди від неї”.

“Ми підкреслюємо, що в цій сфері винаходити велосипед не потрібно. Давно відомо – що треба робити. Просто політичної волі ніколи не було”, – йдеться в тексті.

Для боротьби з корупцією команда Зеленського пропонує, зокрема, скасувати недоторканність; створити міжнародний Вищий економічний суд; “позбавити силові структури невластивих функцій” (ініціювання справ і розслідування економічних і фінансових злочинів) і формувати їх виключно через незалежну міжнародну конкурсну комісію.

Крім того, пропонується максимально декриміналізувати економічну діяльність (карати економічно й адміністративно за економічні порушення), карати посадових осіб, що висувають штучні претензії до бізнесу; перенести “держава в смартфон” через реалізацію максимальної кількості послуг бізнесу в електронній пошті вигляді.

“Збільшити суворість покарання для державних службовців шляхом підписання згоди на добровільне позбавлення служби та через введення додаткового покарання у вигляді конфіскації

всього майна і довічної заборони обіймати державні або місцеві посади, ввести заборону суддівських рішень по виходу під заставу”, – йдеться в тексті.

Крім того, в команді Зеленського планують “максимально залучити громадян до викриття корупції через винагороди“.

У пропозиціях зазначається, що антикорупційні органи повинні формуватися через незалежні міжнародні конкурсні комісії. Також планується “ініціювати звернення до західних правоохоронців з проханням розпочати антикорупційні розслідування проти тих українських корупціонерів, які встановлені українськими антикорупційними органами”.Джерело.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України