Духовне

Місіонер Божого милосердя очолив традиційні нічні чування в Старуні Богородчанського району

Темою цих нічних молінь стали чесноти, які, за словами отця-проповідника, допомагають осягнути Боже Царство, слухаючи голос Господа.

У ніч з 29 на 30 вересня в Центрі паломника «Симеон Лукач», що в с. Старуня Богородчанського району, відбулися традиційні нічні чування. На запрошення отця-пароха Ярослава Середюка, цього разу чування провадив о. Назарій Бедрій – місіонер Божого милосердя, священнослужитель Бучацької єпархії УГКЦ.

Нічні моління розпочалися з молитви Вечірні, яку очолив ректор Духовної семінарії о. Олексій Данилюк. Після молитви о. Назарій Бедрій виголосив першу реколекційну науку. В ній проповідник роздумував над чеснотою лагідності.

«Сьогодні маємо чудову нагоду бути тут, бути поруч одне з одним, творячи справді Церковну спільноту. Маємо дякувати Богу за цей дар спільності та Божої присутності, щоби тут, у цьому святому місці, покликані нашим блаженним Симеоном, висповідатися, прийняти Євхаристію та почути щось корисне для своєї душі», – сказав на початку проповідник.

Як цитату для роздумів, священник вибрав слова з Євангелія від Матея: «Шукайте ж найперше Царства Божого й правди Його, а все інше вам додасться».

«Царство Боже – це мета нашого життя. Саме для цього ми повинні жити, щоби осягнути цей дар Божого Царства. Для цього нам допомагають різні чесноти, які роблять нас здатними чути той Божий голос та слідувати за ним», – переконаний о. Назарій.

За вже сталою традицією кожен молитовний блок програми чувань переривався на духовні науки та розмови зі священниками. Після першої науки розпочався Молебень до блаженного Симеона Лукача, а опісля вірні просили в Господа дару здоров’я під час відповідних молитов та отримали благословення мощами блаженного Симеона.

Після цього розпочалася молитва на Хресній дорозі. Вірні, спільно зі священниками, пройшлися шляхом на гору, зупиняючись на стаціях, щоби роздумувати над страстями нашого Господа. Під час посвяття Воздвиження чесного хреста ця молитва, беззаперечно, звучить по-особливому, адже кожен має нагоду замислитися над власним життям, над своїми клопотами та просити в милосердного Господа всіх необхідних ласк.

Кульмінаційним моментом нічних молінь стала Божественна Літургія. Її очолив о. Назарій Бедрій спільно з присутніми священниками. Загалом участь у молитовних чуваннях взяли близько десяти священнослужителів із різних куточків Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

Переглянути запис нічних молінь та всіх проповідей отця-місіонера можна за ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

Варто також додати, що під час нічних чувань о. Ярослав Середюк представив присутнім новий випуск «Вісника Центру паломника, який має назву «Слово Симеона». Цього разу головною темою випуску стала річниця освячення Хресної дороги в с. Старуня, яку ми відзначали 27 вересня. «Слово Симеона» – це  24-сторінковий журнал, у якому, окрім новин з Центру паломника, планів та анонсів, кожен також знайде цікаві та корисні роздуми, поради і тематичні рубрики. За задумом, видання має виходити щомісяця, щоби кожен прочанин міг взяти його із собою додому та поповнити свою домашню бібліотеку.

Пригадуємо, що в Центрі паломника «Симеон Лукач» щомісяця в ніч з 29 на 30 число відбуваються нічні чування. Тут також діє Музей блаженного священномученика та підпільної УГКЦ. Протягом Великого посту Хресна дорога відбуватиметься щосереди та щоп‘ятниці о 18:00.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України