Новини з Австрії

Дослідження в Австрії: При вакцинації вакциною AstraZeneca побічні ефекти виникають значно частіше

Вийшов звіт про побічні ефекти: 177 смертей близьких за часом до вакцинації

При вакцинації проти Covid-19 вакциною від AstraZeneca побічних ефектів значно більше, ніж при імунізації іншими вакцинами. Щепленим людям слід звернути на це увагу.

При вакцинації вакциною AstraZeneca побічні ефекти виникають значно частіше. Про це свідчить новий звіт про побічні ефекти, опублікований в середу Федеральним управлінням з безпеки в охороні здоров’я (BASG) в Австрії. Звіт охоплює період з 27 грудня 2020 року по 24 вересня 2021 року, коли в електронні карти вакцинації внесли 10 780 486 щеплень.

На даний момент BASG стало відомо про 42 447 повідомленнях про передбачувані побічні ефекти. Більшість з них були отримані від вакцини AstraZeneca – 19 322 особи. На другому місці компанія BioNTech / Pfizer з 17 867 повідомленнями. Однак на сьогоднішній день було введено 7 881 163 вакціниBioNTech / Pfizer і лише 1 571 101 доза AstraZeneca. Це означає, що з BioNTech / Pfizer було статистично 2,27 повідомлень про побічні ефекти на 1 000 щеплень, а з AstraZeneca – 12,30. У Moderna і Janssen (Johnson & Johnson) також було значно менше, ніж у AstraZeneca – 3,49 і 5,55 відповідно.

Однак серйозні побічні ефекти, як і раніше дуже рідкісні

«Передбачувані побічні ефекти, про які повідомлялося раніше, відповідають як за типом, так і за частотою реакцій, проведеним раніше дослідженням», – йдеться в звіті. Самі частими були реакція в місці ін’єкції, головний біль або втома (в кожному випадку близько 53 відсотків випробовуваних) і м’язовий біль або нездужання (44 відсотки). Крім того, температура (33 відсотки), болі в суглобах (26 відсотків), озноб (32 відсотка) стали в клінічних дослідженнях найбільш часто описуваними реакціями на вакцини. «Більшість була від легкого до помірного ступеня інтенсивності і зникло протягом декількох днів».

До речі, у жінок побічні ефекти спостерігалися приблизно в два рази частіше, ніж у чоловіків.

На даний момент BASG повідомив про 177 смертельних випадків, близьких за часом до щеплення. Це 132 від BioNTech / Pfizer, 16 від Morderna, 26 від AstraZeneca і трьох від Janssen. У чотирьох пацієнтів зв’язок з вакцинацією медики виключили після розтину. У 20 осіб вакцинація потрапила на інкубаційний період захворювання Covid 19, в ході якого пацієнти померли. У 34 інших випадках причиною смерті, ймовірно, були раніше перенесені важкі захворювання. Поки зв’язок з вакцинацією спостерігалася в двох випадках. Станом на 24 вересня 117 справ все ще вивчаються і ніякої додаткової інформації немає.

Число випадків міокардиту в період після вакцинації проти Covid-19 зросла до 113 випадків: 82 в BioNTech / Pfizer, одинадцять в Moderna, 15 в AstraZeneca і п’ять в Johnson & Johnson. Хвора 81 року померла від поліорганної недостатності. Повідомлялося, що побічні ефекти небезпечні для життя спостерігалися у 217 пацієнтів. Для 1 313 пацієнтів стало необхідним перебування в лікарні або його продовжили в зв’язку з вакцинацією.

По матеріалам: https://www.vienna.at/

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України