Миряни повинні перетворюватись, аби перетворювати суспільство

Виступаючи на зустрічі Католицької Акції, Заступниця Секретаря Дикастерії в справах мирян, сім’ї та життя Лінда Ґізоні закликала мирян не піддаватися спокусам всемогутності й пасивності та свідчити Євангеліє в щоденному житті.

«Як бути мирянами, що перетворюють світ і суспільство, в якому живемо?», – відповідь на це питання була темою виступу Лінди Ґізоні, Заступниці Секретаря Дикастерії в справах мирян, сім’ї та життя, у своєму виступі під час зустрічі Католицької Акції, що проходила в іспанському місті Авіла від 1 до 4 серпня 2019 р. на тему «Здійснити мрію Бога». У зустрічі, присвяченій формуванню мирян на парафії, взяли участь 750 мирян з 45 дієцезій Іспанії, 10 єпископів та 60 священиків.

Перетворитися, аби перетворювати інших

За словами Лінди Ґізоні, миряни можуть перетворювати сфери життя, в яких працюють, якщо спершу самі пройдуть процес перетворення, а це означає жити як хрищені, свідчачи Євангеліє своїм життям. Важливим елементом свідчення мирян доповідачка вважає активне залучення в дійсність, в якій живуть миряни, тому вона закликала їх замислитися над тим, яким чином кожен може бути «закваскою» не тільки в церковній сфері, але й в звичних ситуаціях буденності та суспільного життя.

Ще одна умова перетворення інших, як зазначила Заступниця Секретаря Дикастерії в справах мирян, сім’ї та життя, – це вміння налагодити з іншими стосунки, що ґрунтуються на прощенні, слуханні, терпеливості, діалогові та прийнятті. Миряни, за її словами, повинні здійснювати свою церковну місію в спільній відповідальності й сопричасті з іншими братами й сестрами, з єпископами та парохами.

Свідчити в щоденному житті

Вказуючи на деякі спокуси, яким піддаються миряни, що активно задіяні в церковні структури, Лінда Ґізоні виділила, насамперед, обманливе почуття всемогутності й тенденцію забувати про те, що Боже Царство набагато більше від власних проектів і зусиль. Протилежна крайність полягає в перебуванні на рівні ідей та теорій без конкретного діяння.

На завершення доповідачка наголосила, що щоденне життя вдома, в школі, на робочому місці не є відірваними від християнського життя. Щоденні виклики й труднощі за її словами потрібно розглядати не як привід для відчаю, а як нагоду свідчити життя та любов, що в Христі оживляє й перетворює.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh