Алергія на амброзію – дуже неприємний недуга. Дізнайтеся про нього все, щоб зрозуміти, як з ним боротися!
Алергія – це сьогодні одне з найпоширеніших сезонних захворювань серед дорослих і дітей. Вона викликає безліч неприємних симптомів і значно значно погіршує якість життя.
Симптоматика залежить від алергену, що провокує недугу. У переліку різних алергенів амброзія є найсильнішим сезонним алергеном.
Правда, у всіх людей ця недуга протікає по-різному в залежності від індивідуальних особливостей організму. Наприклад, при відсутності схильності і малої чутливості до алергії, він може проявлятися слабкими симптомами.
А для людей з ослабленим імунітетом та порушеннями гормонального балансу алергія на амброзію є небезпечною і проявляється важкими симптомами. У таких випадках потрібне невідкладне лікування алергії на амброзію.
Важливо! Фактором, що провокує алергію, є пилок шкідливої рослини.
У більшості випадків алергія на амброзію проявляється закладеністю носа (ринітом), а в особливо важких випадках пилок викликає розвиток або загострення астми з тяжкими нападами задуху!
Як проявляється алергія на амброзію у дорослих?
Бити на сполох необхідно при появі таких симптомів:
- Слабкої або сильної закладеності носових пазух (риніт);
- Наявність свербежу в носових пазухах, у носоглотці, на небі, на мові, у ротовій порожнині.
- Захворюванні горла, починаючи від дискомфорту і закінчуючи більш, яка відчувається при ангіні;
- Наявності кашлю, що переходити у ядуху або сильний свербіж в небі;
- Розвиток кон’юнктивіту на тлі потрапляння пилку в око або риніту;
- Появі кропив’янка янкі, яка характеризується свербінням і почервонінням різної сили в різних частинах тіла;
- Розвитком набряку «Квінке».
Симптоматика алергії на амброзію у дітей
У дітей алергія на амброзію, як правило, проявляється:
- Закладеністю носа;
- Виділенням соплів;
- Чханням;
- Сухим кашлем;
- Кропив’янкою;
- Сльозовиділенням;
- Сверблячкою на слизових.
Рядки сезонної алергії на амброзію
Страждання алергетиків починаються з початком цвітіння шкідливої рослини на початку липня. Спочатку з’єднання являється риніт, що супроводжується нежиттю і наявністю свербіння у носі.
У період буйного цвітіння амброзії, всі симптоми алергії, як правило, посилюються, доставляючи великий дискомфорт людині.
Сила прояви алергії залежить від кількості амброзії, яка зростання в місці проживання. Піком сезонної алергії на амброзію є період з серпня по вересень, а спад шкідливої дії рослини припадає на жовтень.
Важливо! Догляд алергії проходити у повільному темпі, починаючи з послаблення свербежу та догляду ознак кропив’янка янкі з подальшим послабленням ознак риніту і до повного одужання. Але треба пам ” ятати, що сидіти і чекати поки алергія пройде сама, вкрай нерозумно!
Звернувшись за медичною допомогою до лікаря, ви зможете уникнути можливих ускладнень і покращити якість свого життя і самопочуття в період цвітіння амброзії.
Які ліки пити при алергії на амброзію?
Однозначно на це питання відповісти складно, так як все залежить від багатьох факторів: індивідуальних особливостей організму і віку пацієнта, складності симптомів та ін.
Без консультації лікаря приймати препарати не варто, навіть якщо вони вважаються поширеними і відомими. Вони можуть просто не допомогти вам або ще гірше – нашкодити.
На сьогоднішній день популярні препарати від алергії на амброзію – це антигістамінні ліки, які впливають на імунітет, нормалізують гормональний фон і забезпечують часткове виведення алергену з організму.
Призначити тій чі інший препарат може лише лікар, виходячи із симптомів, особливостей перебігу хвороби, віку і т. д.
Вакцинація
Найкраще рішення – по можливості покинути вогнище алергії на годину цвітіння амброзії. Але погодьтеся, не у всіх є можливість кинути все і кудись поїхати. Тому фахівці рекомендують створити собі «подушку безпеки» і провести вакцинацію проти алергії на амброзію. Робити її необхідно задовго до початку цвітіння рослини, щоб після введення малої кількості алергену ін’єкційним шляхом в організмі встиг виробитися імунітет.
При цьому не всі считают цей шлях вирішенням проблеми, оскільки вакцинація може дати не тільки поліпшення, але і погіршення стану, залежно від реакції організму.
Чим краще лікувати алергію на амброзію?
Люди, схильні до алергії, часто запитують, чим краще лікувати алергію на амброзію ін’єкціями або таблетками?
Відповідь на це питання знаходиться в площині ступеня розвитку хвороби і стану самого хворого. Відомо, що навіть маленька частинка пилку може спровокувати алергічну реакцію.
Якщо це буде сильна алергія, то для її лікування призначаються противоалергенні препарати.
А вісь якщо у пацієнта відзначається ослаблення імунітет або гормональний дисбаланс після перенесеної хвороби, пологів, аборту, в період вагітності, лікарі можуть рекомендувати вакцинацію. Вибір препарату і його дозування знаходиться виключно в компетенції лікаря, щоб уникнути побічних явищ.
Важливо знаті, укол має велику силу і швидкість дії порівняно з таблетованими препаратами. Після ін’єкції полегшення може настати вже через 2-3 години, коли починає знижуватися набряк носових пазух і свербіж повільно йде.
Лікування алергії на амброзію може проводитись також назальними і очними краплями.
Лікування алергії на амброзію народними засобами
Як вилікувати алергію на амброзію в домашніх умовах? Лікування буде ефективним, якщо у вас немає на рослинні компоненти алергії. А то вийде, як у приказці «одне лікуємо, інше-калічимо»..
Отже, що і як можна приймати при алергії на амброзію?
Зелену частину селери, змелену і змішану з медом треба настояти і приймати по кілька ложок в день. Цей склад очищає кров від токсинів і алергенів.
Ефективним є настій з квіток календули, які просто треба залити окропом і настояти. Приймаючи по 1/2 склянки настою на добу, можна значно послабити прояви алергії на амброзію.
Листя низка – це ефективний засіб для усунення кропив’янка янкі на шкірі дорослих і дітей. Причому рекомендується приймати це рослина не всередину, а приймати ванни з відваром листя низка.
Корінь лопуха, прокип’ячений і наполягань протягом 12 годин, рекомендується приймати з молоком і невеликою кількістю цукру для ослаблення симптомів алергії на амброзію.
Лікування алергії у дітей
На питання про ті, як лікується алергія на амброзію у дітей, є однозначна відповідь. Лікування проводитися виключно медикаментозним методом, який призначається після обстеження дитини і точного визначення алергену. Крім призначення препарату лікар підбирає дієту для дитини.
В залежності від віку лікування дитини може проводитись із застосуванням протизапальних, антигістамінних або навіть гормональних лікарських засобів.
Лікування алергії при вагітності
Алергія на амброзію при вагітності повинна лікуватися не самостійно, а тільки за призначенням лікаря, щоб не завдати шкоди майбутній дитині. Тому не можна намагатися зробити це самостійно.
Дієта при алергії
Що можна і що не можна їсти при алергії на амброзію? Це актуальні питання, відповіді на які повинні знаті люди, які страждають від сезонної алергії.
Раціон повинен складатися з:
- молочних і кисломолочних продуктів;
- круп і злаків;
- овочів і фруктів, виключаючи кавун, цитрусові, полуницю;
- яєць, бобових.
Вода для пиття повинне бути обов’язково очищеної або мінеральної!
При алергії на амброзію необхідно обмежити вживання:
- Велику кількість картоплі;
- Хліба і хлібобулочних виробів;
- Овочів і фруктів жовтого, червоного, оранжевого кольору;
- Екзотичних плодів;
- Солодких напоїв;
- Трав’яний дерев’яних чаїв.
Чи можна позбутися від алергії на амброзію назавжди? Ні, позбутися від недуги можна тимчасово, шляхом введення ін’єкції гормонального препарату, посилює імунні сили організму на певний період.
Як зменшити прояв симптомів?
Доведено, що якщо зміцнити імунітет, то прояви алергії знизяться. Для цього лікарі насамперед рекомендують пройти курс лікування від гельмінтів у дорослих і дітей.
Багато в чому на силу прояву симптомів алергію впливає стан ШКТ. Тому дуже важливо дотримуватися дієти і відмовитися від шкідливих продуктів.
Бажано перед виходом на вулицю використовувати фільтри для носа, які можна купити в аптеці.
Одяг після виходу на вулицю потрібно ховати в шафу, щоб алергени не поширювалися по дому.
Після вулиці краще прийняти теплий душ і вимити голову.
Бажано не виходити на вулицю в суху і вітряну погоду, коли пилок активно поширюється по повітрю.
Дуже корисно включити в раціон продукти, що підвищують імунітет, наприклад, брусницю.
Висновок
Сезонна алергія на амброзію буде нас переслідувати менше, якщо ми самі і міські служби будуть дбати про своєчасне видалення бур’яну на приватність і общественных теріторіях.
Якщо провокуючий фактор буде знищуватися, то і рівень захворюваності буде знижуватися.