Здоров'я

Дельфінотерапія і її лікувальний ефект

Спілкування з дельфінами вирішує навіть сімейні проблеми…

Те, що звірі можуть лікувати, знали ще в давнину. Тоді їм передавали хвороба, прикладаючи тварини до хворого місця, тобто вирішували фізіологічні проблеми. А сьогодні дельфінотерапія лікує безліч хвороб.

Термін зоотерапія був вперше вжитий Борисом Левінсоном – психіатром. Він підійшов до цього факту з психологічного боку виходячи з своїх спостережень, за якими тварини допомагали позбутися стресів, неврозів і депресій.

Девід Натансон, англієць, морський біолог ставши засновником дельфінотерапії. Він робить перші сеанси в 1980 році у Флориді і відкрив, що у людини при спілкуванні з дельфіном відбувається релаксація організму та знижується збудження центральної нервової системи.

Користь дельфінотерапії для дітей і дорослихДельфинотерапия и ее лечебный эффект

 • Сьогодні вже достеменно відомо, що дельфінотерапія коригує хід ДЦП, раннього дитячого аутизму, синдром Дауна, неврозів різного роду.
 • Крім того, помічено позитивний ефект при роботі з незрячими людьми, хворими на онкологію, людьми, що пережили сильний стрес або отримали важкі травми.
 • Спілкування з дельфінами вирішує навіть сімейні проблеми.
 • Гідрокінезотерапія (лікування рухом у води) і емоційне спілкування з «розумною рибою» – це два кіті, на яких заснована дельфінотерапія. Дотик до тіла риби, купання з ним дає значне зниження рівня цукру в крові у діабетиків, збільшення тілесного комфорту у 87% людей, поліпшення мови при логоневрозах у 75%, зниження частоти астматичних нападів у 38%, збільшення концентрації уваги у 61% пацієнтів.

Відео з дельфіном на пам’ять

Дельфинотерапия и ее лечебный эффектЯкщо ви хочете підняти собі настрій, то поплавати з дельфіном і зніміть на відео. Фото не зможуть передати тієї атмосфери і тих почуттів, які ви будете відчувати. Для сеансу потрібно надіти спеціальний костюм, який буде триматися навіть під час швидкого плавання з твариною.

Курс дельфінотерапії

Якщо ви потребуєте дельфінотерапії, то, як і з будь-якими ліками, вам потрібно пройти курс лікування. Його тривалість визначається індивідуально. Для позбавлення від важкої депресії може вистачити 1-2 сеансів за півгодини, а при більш складних проблемах потрібно відвідувати дельфінарій протягом місяця (це мінімум) по 2-3 рази в тиждень. Після проходження курсу фізіолог і психолог будуть вирішувати, чи достатній він був для вас чи потрібно повторити через 1,5-3 місяці.Дельфинотерапия и ее лечебный эффект

Врахуйте, що дельфіни плавають в прохолодній води, тому постарайтеся прийняти гарячий душ, погрітися на сонці або хоча б випити гарячий чай після процедури. Не варто її проводити, якщо ви застудилися. Обов’язково при собі потрібно мати банний махровий рушник або халат.

Дельфіни не люблять, коли:

 • В дірочку на голові, через яку вони дихають, їм засовують пальці;
 • Стосуються їхніх очей або вушок, розташованих за очима;
 • Їм нав’язувати язують спілкування. Якщо риба спливає, то її не потрібно насильно утримувати;
 • Їм лізуть в рот стосуються їхніх зубів.

Дельфинотерапия и ее лечебный эффект

Важливі факти про дельфінів:

 • Дельфинотерапия и ее лечебный эффектДельфінам покладено відпочинок між сеансами від 10 до 30 хвилин в залежності від пацієнта, з яким він спілкувався до вас.
 • Самки більш податливі і можуть грати за вашими правилами, а самці – ні. Вони змушують партнера виконувати те, що їм подобається.
 • Для новачків, які невпевнено відчувають себе у води, для компанії більше підійдуть білухи. Вони спокійніше. А тім, хто вміє і любити гратися, плавати і пірнати, краще вибрати афалінів. Вони ведуть себе як діти.

Ще деякі тонкощі дельфінотерапії

 1. Перед першим сеансом дельфінотерапії слід відвідати штатного психолога, щоб він підібрав вам дельфіна, призначив тривалість курсу та сеансу.
 2. Перед запливом потрібно познайомитися з «доктором». Для цього з ним грають на помості – гладять, кидають м’яч і т. д.Дельфинотерапия и ее лечебный эффект
 3. Білуха подобається, коли їм чешуть небо, а афалинам – коли лоскочуть черевце.
 4. Навіть після знайомства під час сеансу дельфіни не підпливають до пацієнта відразу. Має пройти певний час (від 2 до 10 хвилин), під час якого риби освистують новенького.
 5. Не пробуйте насильно чіплятися за дельфіна, метушитися, проявляти агресію – він цього не терпить. Зачекайте, поки дельфін сам запропонує вам свій плавник для спільного плавання.
 6. Навряд чи тренер буде давати вам поради по спілкуванню з рибою – дійте по інтуїції і контактуйте в задоволення. Озивайтеся на заклики дельфіна до гри і спілкування, адже він «доктор» і знає, що вам потрібно.
 7. В кінці кожного сеансу дякуйте рибку за лікування. Можна навіть поцілувати дельфіна.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

13 − six =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.