Війна рф проти України

Сенченко: Міноборони гальмує випробування САУ “Богдана”

САУ 2С22 “Богдана”. Фото: Міноборони

Міністерство оборони України шляхом відкладання випробувань САУ 2С22 “Богдана” та відсутності комплексних тестів всієї системи, включно з автоматом заряджання, затягує процес прийняття української самохідної установки на озброєння.

Це випливає зі слів Андрія Сенченка, голови Національної асоціації підприємств оборонної промисловості України, під час відкритої зустрічі з представниками ЗМІ на виставці “Зброя та безпека – 2021”

Сенченко представив представникам ЗМІ, пресофіцерам Збройних сил України та блогерам продукцію Краматорського заводу важкого верстатобудування, який входить до складу асоціації. Серед розробок підприємства – самохідна артилерійська установка “Богдана”, яка виготовляється на автомобільному шасі КрАЗ-63221.

Міноборони гальмує випробування САУ “Богдана” – Сенченко

Фото: Defense Express

“Це якраз артилерійська система “Богдана”, система 155-мм. Вона на параді вже їхала, але потім два роки чиновники міністерства оборони блокували випробування під різними приводами … потім пояснювали, що ковід, що ще щось. Довгими такими зусиллями, тільки під тиском відновились випробування цієї артилерійської системи”, – розпочинає розповідь Сенченко.

Зазначимо, що краматорське підприємство розробило та виготовило спеціальні верстати для виробництва власних стволів. Мова йде не лише про стволи у 155-мм для “Богдани”, але й про менші калібри для інших артилерійських систем.

Міноборони гальмує випробування САУ “Богдана” – Сенченко

Частина стенду Краматорського заводу важкого верстатобудування на виставці “Зброя та безпека”. Фото: Владислав Христофоров

На запитання одного з гостей заходу про наявність автомата заряджання у САУ, Андрій Сенченко відповів, що Міністерство оборони з самого початку замовило випробування “Богдани” без автомата заряджання, хоча Краматорський завод важкого верстатобудування розробив даний агрегат.

Міноборони гальмує випробування САУ “Богдана” – Сенченко

САУ 2С22 “Богдана” від підприємства Краматорського заводу важкого верстатобудування”

Крім того, відомство розпочало випробування САУ з використанням турецьких снарядів, хоча з початків передбачалося використання українських 155-мм боєприпасів українського виробництва.

“О, оце знову одна з байок, що от все гарно, але автомату заряджання немає. Військові, коли формували вимоги до випробувань, вони сказали так: «Оскільки це зовсім новий зразок озброєння, спочатку ви випробуєте без автомата заряджання, проходимо, а потім додаєте (він є, розроблений) і ми знову проходимо вже з автоматом. Тобто ми хочем побачити, як працюють всі інші механізми». От тепер уявіть собі, наскільки затягується процес. Це при тому, що навіть в Радянському Союзі у таких випадках розробляли і випробували разом комплекс, тобто гармата в комплексі і снаряд. Тут абсурд – на турецьких снарядах випробовуємо гармати, при тому, що є українські”, – відповів є? А тому, що треба ще проходити випробування. І от воно одне за одним”, – емоційно зазначив голова Національної асоціації підприємств оборонної промисловості України.

Міноборони гальмує випробування САУ “Богдана” – Сенченко

САУ 2С22 “Богдана” від підприємства Краматорського заводу важкого верстатобудування”

“А в результаті ми нічого не маємо, потім скажуть: “Так, пройшли випробування, навіть зразок поставлений на озброєння, але ми не купуємо, бо немає українських снарядів. А чому немає? А тому, що треба ще проходити випробування. І от воно одне за одним”, – емоційно зазначив Сенченко.

Міноборони гальмує випробування САУ “Богдана” – Сенченко

Модель САУ 2С22 “Богдана” на базі броньованого шасі КрАЗ на виставці “Зброя та безпека”. Фото: Владислав Христофоров

На час зустрічі, українська САУ “Богдана” провела близько 82 пострілів. Було проведено випробування та перевірку ствола і всіх механізмів системи, відкату тощо.

Міноборони гальмує випробування САУ “Богдана” – Сенченко

Фото: Defense Express

Крім того, Андрій Сенченко розповів, що українська самохідна артилерійська установка вже пройшла дорожні випробування. Вона проїхала понад 30 тисяч кілометрів різними автошляхами.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України