Новини з Австрії

Міністр Ірану скасував візит до Відня через піднятий ізраїльський прапор

Політологи і FPÖ критикують підняття прапора Ізраїлю на федеральних будівлях. Австрія повинна тримати нейтралітет в близькосхідному конфлікті

Федеральна канцелярія і міністерство закордонних справ підняли ізраїльський прапор в п’ятницю в знак солідарності в зв’язку з ескалацією на Близькому Сході. Тому міністр закордонних справ Ірану Джавад Заріф скасував запланований на сьогодні візит до Відня для зустрічі з міністром закордонних справ Олександром Шалленберг.

«Ми шкодуємо про це», – заявили в МЗС. Однак відмова Заріфа не змінить традиційно добрих відносин і діалогу між Австрією та Іраном. Переговори з порятунку ядерної угоди з Іраном також триватимуть.

Канцлер Себастьян Курц в п’ятницю засудив напади палестинців «найрішучішим чином» і закликав до негайної деескалації ситуації. Міністр закордонних справ Шалленберг підкреслив, що Австрія повністю підтримує Ізраїль.

«Для нас ясно одне: коли терористична організація ХАМАС випускає понад 2 000 ракет по цивільним цілям в Ізраїлі, ми не будемо мовчати», – сказав міністр після того, як було піднято прапор Ізраїлю на федеральних будівлях.

«Ми ніколи не будемо нейтральними по відношенню до тероризму!» – заявив він.

Однак політологи бачать в цьому неправильний знак і різко розкритикували прапор Ізраїлю на федеральних будівлях. Політологи звинуватили федеральний уряд в тому, що воно посилає неправильний сигнал і свідомо розпалює конфлікти. Через недавню ескалацію насильства в Ізраїлі і на палестинських територіях в міських районах Відня вже пройшли демонстрації. Перед посольством Ізраїлю навіть була введена заборонена зона.

Критика також йшла і від боса FPÖ Норберта Хофера. Як нейтральній території Відень повинна бути місцем посередництва і миротворчості. У країні є такі традиції.

«Нам знову потрібні дорослі політики, які займаються серйозною політикою. Недостатньо просто сидіти в кабінеті Бруно Крайського », – сказав Хофер.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України