Авторські статтіЕкономіка

Мінфін Чехії бореться з нечесними обмінниками

Міністерство фінансів Чехії спільно з депутатами руху «Starostov? a nez?visl?» розробили поправки до валютного законом, які повинні захистити споживачів від недобросовісних обмінних пунктів. Документ вже запропоновано на розгляд уряду, повідомляє газета Hospod Noviny.

Головне положення у запропонованій ініціативи – закріпити за клієнтом право зворотного обміну валюти протягом двох годин з моменту операції. Обмінники будуть зобов’язаннями пов’язані без всяких відмовок повернути гроші в повному обсязі, включаючи можливі комісії та збори, якщо клієнт, навіть відійшовши від каси, визнає курс невигідним і передумає.

Підприємці будуть зобов’язаннями зобов’язані вказувати на що видаються чеку точні дату і час. Якщо операція проходила ввечері перед закриттям обмінника, а клієнт захоче скористатися «правом двох годин», то він зможе зробити це вранці наступного дня. За відмову повернути гроші передбачений великий штраф – 1 млн крон.

Інше важливе нововведення – обмінні пункти зобов’яжуть мати тільки один прейскурант. Сьогодні підприємцям дозволяється використовувати кілька прайс-листів, які діють в залежності від розміру обмінюваної суми. Цим часто користуються недобросовісні обмінники – на саме видне місце вивішують один прайс, а операцію проводять за іншим.

Законопроект заснований на звіті та рекомендаціях Національного банку Чехії. Автори документи не виключають, що його вигляд у ході обговорення в уряді і парламенті зазнає деякі зміни. Якщо все пройде гладко, то нові правила вступлять в силу в кінці 2018 – початку 2019 року.

Зазначимо, що проблема з недобросовісними обмінниками особливо гостро стоїть в центрі Праги. Там жертвами «законного обману» щодня стають десятки туристів. Працівники обмінних пунктів різними легальними прийомами навмисно вводять клієнтів в оману, а після здійснення угоди за невигідного для споживача курсом відмовляються скасувати транзакцію і повертати гроші.

Подібна практика існує вже понад 10 років. Про неї відомо як міській владі, так і уряду, однак вони досі не поспішали вживати дієвих заходів. Деякі ЗМІ прозвали обмінники головним ганьбою Праги, які зуміли вибороти це звання у таксистів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.