Мінфін Чехії бореться з нечесними обмінниками

Міністерство фінансів Чехії спільно з депутатами руху «Starostov? a nez?visl?» розробили поправки до валютного законом, які повинні захистити споживачів від недобросовісних обмінних пунктів. Документ вже запропоновано на розгляд уряду, повідомляє газета Hospod Noviny.

Головне положення у запропонованій ініціативи – закріпити за клієнтом право зворотного обміну валюти протягом двох годин з моменту операції. Обмінники будуть зобов’язаннями пов’язані без всяких відмовок повернути гроші в повному обсязі, включаючи можливі комісії та збори, якщо клієнт, навіть відійшовши від каси, визнає курс невигідним і передумає.

Підприємці будуть зобов’язаннями зобов’язані вказувати на що видаються чеку точні дату і час. Якщо операція проходила ввечері перед закриттям обмінника, а клієнт захоче скористатися «правом двох годин», то він зможе зробити це вранці наступного дня. За відмову повернути гроші передбачений великий штраф – 1 млн крон.

Інше важливе нововведення – обмінні пункти зобов’яжуть мати тільки один прейскурант. Сьогодні підприємцям дозволяється використовувати кілька прайс-листів, які діють в залежності від розміру обмінюваної суми. Цим часто користуються недобросовісні обмінники – на саме видне місце вивішують один прайс, а операцію проводять за іншим.

Законопроект заснований на звіті та рекомендаціях Національного банку Чехії. Автори документи не виключають, що його вигляд у ході обговорення в уряді і парламенті зазнає деякі зміни. Якщо все пройде гладко, то нові правила вступлять в силу в кінці 2018 – початку 2019 року.

Зазначимо, що проблема з недобросовісними обмінниками особливо гостро стоїть в центрі Праги. Там жертвами «законного обману» щодня стають десятки туристів. Працівники обмінних пунктів різними легальними прийомами навмисно вводять клієнтів в оману, а після здійснення угоди за невигідного для споживача курсом відмовляються скасувати транзакцію і повертати гроші.

Подібна практика існує вже понад 10 років. Про неї відомо як міській владі, так і уряду, однак вони досі не поспішали вживати дієвих заходів. Деякі ЗМІ прозвали обмінники головним ганьбою Праги, які зуміли вибороти це звання у таксистів.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five − two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh