Духовне

Микола Кміть став восьмим кавалером Ордена митрополита Андрея Шептицького

18 липня під час загальнонаціональної прощі в Зарваниці Глава УГКЦ Блаженніший Святослав вручив почесному сенаторові і жертводавцю Українського католицького університету Миколі Кметю найвищу нагороду Української Греко-Католицької Церкви – Орден митрополита Андрея Шептицького.

Нагороду підприємець, президент IDS Group Микола Кміть отримав за активну громадсько-суспільну позицію у плеканні християнських цінностей та протистояння злу, активну діяльність як сенатора Українського католицького університету, жертовне служіння члена Комітету із вшанування пам’яті блаженного священномученика Омеляна Ковча, що популяризує особу новомученика ХХ ст., за сприяння визнання перед суспільством достойних лауреатів відзнаки на його честь, активну підтримку проєкту «Київське християнство» та багатьох проєктів УГКЦ, зокрема будівництво церкви у Луцькому екзархаті, розвиток спорту, приклад доброго християнського життя та активного мирянського служіння, яке основане на християнських цінностях і суспільному вченні праведного митрополита Андрея Шептицького. Про це йдеться у врученій при цій нагоді Патріаршій грамоті.

За словами Блаженнішого Святослава, цю відзнаку отримує той, хто продовжує справу митрополита Андрея, дивиться на світ його очима і намагається досягати висот його думки.

«Я маю сьогодні особливу честь і привілей вручити цей орден панові Миколаю Кметю. Він справді натхненний дарами Андрея Шептицького і щедро підтримує ключові ініціативи нашої Церкви. Ми сьогодні згадували про те, скільки міфів існує довкола Київського християнства, нашого походження і коріння, бо завжди нашу історію – церковну і національну, хтось хоче собі привласнити. І якраз пан Микола підтримав проєкт наукових студій з вивчення джерел Київського християнства і ще багато інших добрих справ. Тому сьогодні перед Божим обличчям, обличчям наших єпископів і мирян, я з радістю співаю вам “Аксіос!”», – сказав під час вручення Ордена в Зарваниці Блаженніший Святослав.

Микола Кміть став восьмим кавалером Ордена митрополита Андрея Шептицького

Микола Кміть розповів УКУ, що не очікував отримати таку почесну нагороду. Напередодні прощі в Зарваниці він отримав телефонний дзвінок від Синоду Єпископів УГКЦ із питанням, чи зможе бути присутній на богослужінні. Та навіть тоді, за словами номінанта, у нього не закралося жодної думки про відзнаку.

«Коли Блаженніший почав зі сцени перелічувати всі мої досягнення впродовж кількох років, то я здивувався, що він про все це знає. Це було дуже зворушливо. Мій тато переглянув запис цієї частини тричі. Направду в цій нагороді є також велика заслуга моїх батьків, адже вони виховали в мені бажання допомагати іншим. Тому я хочу подякувати від усієї родини Кметів Блаженнішому Святославу і Синоду єпископів УГКЦ за їхню підтримку і довіру, яку виявили до мене через цю відзнаку», – каже Микола Кміть.

Отриманий Орден митрополита Андрея Шептицького Микола Кміть називає спільною нагородою разом із іншими жертводавцями Церкви: «Кілька років тому Блаженніший Святослав зібрав нас за спільним сніданком, де зумів заохотити до підтримки проєктів УГКЦ. Коли ми вперше побачили результат своїх пожертв, то зрозуміли, наскільки це малий внесок порівняно з тим, що було зроблено. У цьому також велика заслуга і покійного професора УКУ Ігоря Скочиляса, який разом із колегами-істориками невтомно працював над вивченням джерел Київського християнства. За короткий час їм вдалося видати цілу серію із 20 томів.  Координувати ці процеси мені було легко, мабуть тому, що люди охоче єдналися довкола ідеї, бо кожен розумів свою роль».

Додамо, Орден митрополита Андрея Шептицького заснований у вересні 2018 року. Плекаючи пам’ять про праведного митрополита Андрея, Синод Єпископів УГКЦ, який проходив у Львові-Брюховичах 2-11 вересня 2018 року, вирішив встановити для відзначення певних осіб за особливі заслуги Орден митрополита Андрея Шептицького як найвищу нагороду Отця і Глави УГКЦ. Першим кавалером Ордена став архиєпископ Відня кардинал Крістоф Шенборн у жовтні 2019 року. Відтак кавалерами Ордена стали Інститут східнохристиянських наук імені митрополита Андрея Шептицького (Торонто, Канада), Євген Чолій, Христина Дохват, Іван Васюник, Стен і Марч Оверки та Карл Андерсон.

Цією відзнакою УГКЦ можуть бути нагороджені фізичні особи, громадські чи церковні інституції, представники Церков і релігійних спільнот, а також світські особи, зокрема громадські діячі, які своєю працею втілюють в життя принципи і засади, якими жив і служив Церкві та народові праведний митрополит Андрей Шептицький.

Рішення про відзначення Орденом приймає Отець і Глава УГКЦ, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький, отримавши згоду членів Постійного Синоду Єпископів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України