Мер Праги пригостив містян різдвяним супом

У неділю, 23 грудня, на Староміській площі Праги заходів міста Зденек Гржиб (Zdeněk Hřib) пригостив усіх бажаючих традиційним різдвяним рибним супом. Йому допомагала дружина, а також голова партії піратів Якуб Міхалек (Jakub Michálek). Всього політики роздали близько двох тисяч порцій супу.

Для його приготування кухарі використовували кілька десятків карпов, 100 кілограмів овочів – в основному моркви, селери і петрушки, 30 кілограмів цибулі, 70 кілограмів борошна, 50 кілограмів масла, 45 літрів вершків і три літри коньяку. За безкоштовним частуванням у чергу вишикувалися як бездомні та малозабезпечені люди, так і численні туристи.

На прохання захід у нинішньому році організатори приготували одного різдвяне блюдо – ячмінну кашу з грибами. У народі воно називається Houbový kuba (дослівно – “грибний куба”). Користувачі соцмереж помітили цікавий збіг: прізвище градоначальника Hřib буквально означає «гриб», тоді як ім’я її помічника Jakub має кілька інших форм, найпоширеніша з яких – Kuba.

У нинішньому році вперше за довгий час була порушена традиція: зазвичай заходів пригощав містян супом у Святвечір (24 грудня). Проте нещодавно вступивши на посаду Гржиб волів у цей день побути з родиною. Тому влада ухвалила рішення провести роздачу супу два дні поспіль – 23 і 24 грудня.

Сьогодні всіх бажаючих пригостять на тій же Староміської площі з 11:00 до 13:00. Однак на роздачі буде вже не мер, а глава першої міської частині Павло Чижинский.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh