Авторські статтіДіаспора

Мер Праги пригостив містян різдвяним супом

У неділю, 23 грудня, на Староміській площі Праги заходів міста Зденек Гржиб (Zdeněk Hřib) пригостив усіх бажаючих традиційним різдвяним рибним супом. Йому допомагала дружина, а також голова партії піратів Якуб Міхалек (Jakub Michálek). Всього політики роздали близько двох тисяч порцій супу.

Для його приготування кухарі використовували кілька десятків карпов, 100 кілограмів овочів – в основному моркви, селери і петрушки, 30 кілограмів цибулі, 70 кілограмів борошна, 50 кілограмів масла, 45 літрів вершків і три літри коньяку. За безкоштовним частуванням у чергу вишикувалися як бездомні та малозабезпечені люди, так і численні туристи.

На прохання захід у нинішньому році організатори приготували одного різдвяне блюдо – ячмінну кашу з грибами. У народі воно називається Houbový kuba (дослівно – “грибний куба”). Користувачі соцмереж помітили цікавий збіг: прізвище градоначальника Hřib буквально означає «гриб», тоді як ім’я її помічника Jakub має кілька інших форм, найпоширеніша з яких – Kuba.

У нинішньому році вперше за довгий час була порушена традиція: зазвичай заходів пригощав містян супом у Святвечір (24 грудня). Проте нещодавно вступивши на посаду Гржиб волів у цей день побути з родиною. Тому влада ухвалила рішення провести роздачу супу два дні поспіль – 23 і 24 грудня.

Сьогодні всіх бажаючих пригостять на тій же Староміської площі з 11:00 до 13:00. Однак на роздачі буде вже не мер, а глава першої міської частині Павло Чижинский.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.