Медикам вдалося виростити голосові зв’язки

Один з найбільш цікавих і перспективних напрямів у медицині є регенерація тканин.

Лікарі з Вісконсинського університету навчилися вирощувати людські голосові зв’язки фактично з нічого.

Група вчених під керівництвом доктора Натана Вельхена біоінженерним способом створила тканину, здатну імітувати роботу слизової оболонки голосових зв’язок, а саме ту тканину, яка представляється двома пелюстками зв’язок, які вібруючи дозволяють створювати людську мову.

Клітини-донори, з яких згодом були вирощені нові зв’язки, були взяті у п’яти пацієнтів-добровольців. В лабораторних умовах за два тижні вчені виростили необхідну тканину, після чого додали її до штучного макету гортані.

Створюваний отриманими голосовими зв’язками звук, вчені описують як металевий і порівнюють його зі звуком роботизованого казу (іграшковий духовий музичний інструмент). Проте вчені впевнені в тому, що створені ними голосові зв’язки у реальних умовах (тобто при імплантації в живий організм) будуть звучати майже як справжні.

В рамках одного з останніх експериментів на лабораторних мишах з прищепленим людським імунітетом дослідники вирішили перевірити, чи буде організм гризунів відторгати нову тканину. На щастя, цього не сталося. Доктор упевнений, що тканина не буде відторгатися і людським організмом.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

19 − 14 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh