Швейцарія закрила всі ресторани Макдональдс

Швейцарія закрила всі без винятку ресторани мережі “Макдоналдс”. Альпійська країна створила небувалий прецедент після того, як єврокомісар з сільського господарства Дачан Чолош прийняв понад 120 заявок з Болгарії, Іспанії, Німеччини та інших країн Європи з вимогою законодавчої заборони на будь-який фастфуд.

Після продовольчих скандалів, коли в 2009 році в “натуральних” сирах Італії та Іспанії була виявлена перевищуюча норми Єврокомісії концентрація діоксину, а в 2011 році Німеччину та інші країни Європи накрив “овочевий” психоз із-за кишкової палички, яку німецькі, і китайські вчені виявили в органічних овочах, Європа перестала бути толерантною в питаннях харчування і закликає відмовитися від промислової їжі і фастфуду. Тепер ООН та ЄС замість натуральних продуктів пропагують високотехнологічну індустрію харчування.

Так рух здорового харчування “слоуфуд”, створений на противагу фастфуду, не тільки агітує за продукти зі знаком “БІО”, але і закликає купувати продукти у фермерських крамницях.

Статус “БІО” присвоюється натуральним продуктам, збагаченим вітамінами або харчовими добавками. Наприклад хліб, якому “роблять укол”, додаючи вітаміни В і С: дозвіл на вітамінізацію їжі дає Єврокомісія в ЄС і комісія “Кодекс Аліментаріус” в ООН, але посилити або послабити вимоги до використання будь-яких добавок може і окрема країна. У 2003 році цим правилом скористалася Італія: дослідження показали, що замінник цукру – аспартам, який мав статус біопродуктів більш корисний, ніж цукор, насправді небезпечний для здоров’я канцероген. Комісія ООН з продовольства ініціювала додаткове дослідження, яке не дало нічого, сьогодні використання “біцукру” як і раніше дозволено. От тільки ні в Італії, ні де-небудь ще в ЄС аспартам вже не знайти – він тихо перекочував в країни “третього світу”.

За безпеку продуктів у всіх країнах відповідає держава. А з персональною відповідальністю за своє здоров’я справа поки йде не кращим чином. За даними продовольчої комісії ООН та ВООЗ, в структурі світових покупок продуктів харчування перше місце займають навіть не ковбаси (друге місце), не цукор та солодке (четверте місце), не хліб (третє місце), а м’ясні субпродукти – сосиски, сардельки, заморожені пельмені і котлети. Тобто те, що дешевше. На тлі гучних розмов про необхідність повернення до натурального харчування ці продукти залишаються не тільки лідерами продажів, але і лідерами за вмістом в прихованій формі жирів, жирних кислот і холестерину. У структурі щоденного харчування світу м’ясні продукти і напівфабрикати займають більше 70%. І, навпаки, овочі і фрукти по 300 грамів на день (при нормі 600 грамів на день) їдять лише 67% людей.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh