Авторські статті

Майдан підтримав базові положення нової Конституції, запропоновані “Батьківщиною”

На Народному віче в неділю, 9 лютого, Майдан підтримав запропоновані “Батьківщиною” базові положення нової Конституції. Їх оголосив зі сцени Майдану голова Політради ВО “Батьківщина” та фракції “Батьківщина” Арсеній Яценюк.

“Зараз нам треба прийняти рішення, що буде після Віктора Януковича, тому що його режим впаде. Поки що він має кабінет президента. Поки що він незаконно по відношенню до себе застосовує слово президент. Але наш народ довів, що він здатний боротись за свої права. І наш народ зараз вимагає, щоб в країні більше не було диктатора”, – підкреслив Арсеній Яценюк.

Він наголосив, що в Україні повинна бути змінена система. За його словами, має бути встановлена система, за якої “президент має виконувати волю народу, за якої президента можна відправити в імпічмент, він позбавляється диктаторських повноважень і не має права призначати уряд”.

“Уряд повинна призначати Верховна Рада, яка вибирається народом. Усі члени Кабінету міністрів повинні призначатись коаліцією парламентських фракцій. Український уряд повинен відправлятись у відставку також Верховною Радою”, – підкреслив голова Політради “Батьківщини”.

“Янукович чи будь-хто інший, хто отримає посаду президента, повинен знати – його повноваження обмежені. Його повноваження обмежені волею українського народу і українського Майдану. В країні не буде тиранів, диктаторів і тих, хто знущається з нашої гідності”, – наголосив він.

За проектом Основного закону, президент не матиме права призначати генерального прокурора, голову СБУ, голову Антимонопольного комітету: “Усі ці права належать парламенту, який отримує ці повноваження від українського народу”.

Також документом передбачена спрощена процедура імпічменту президента, за якою 150 народних депутатів Верховної Ради можуть ініціювати імпічмент “глави держави, який знущається зі свого народу, який знущається зі своєї країни і який скоює злочини по відношенню до своєї держави”.

У проекті Конституції, запропонованому “Батьківщиною”, також передбачається ліквідація обласних державних адміністрацій: “Вистачить васалів Януковича на місцях. Народ в області має сам вибирати обласну раду, виконавчий комітет і голову цього комітету. Це ваші права, і ці права повинні стати частиною нового Основного закону нашої країни”.

Арсеній Яценюк наголосив, що головне в проекті Конституції, який запропонувала “Батьківщина”, – це “повернення українському народу права керувати в своїй країні через свій парламент, свій уряд і свого президента”: “Кожен із них повинен знати – він відповідальний перед народом, він підзвітний народу і якщо народ скаже “так” – він буде керувати, а якщо народ скаже “ні” – всіх із кабінетів”.

“На цьому Майдані немає слова “я”. Тут є слово “ми”. Тому що наша сила є тільки тоді, коли ми разом, коли ми єдині, коли довіряємо одне одному і підтримуємо одне одного. Бо ми – велика українська європейська нація. І слово “ми” зробить нас переможцями”, – сказав Арсеній Яценюк.

Українці не здаються. Боротьба триває! Не будьте осторонь, не «продиваньте» своє майбутнє! Якщо ви не маєте змоги побувати на цьому протистоянні у Києві, допоможіть тим, хто хоче добратися туди, та тим, хто там перебуває.

Добровільний збір коштів для протестувальників на Майдані: картка Приватбанку 5457082230251691. НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ ДО МАЙБУТНЬОГО УКРАЇНИ!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.