Авторські статтіДуховне

Львів’ян кличуть на загальноміське освячення води

У четвер, 19-го січня, у центрі міста священики усіх конфесій традиційно святитимуть воду на свято Богоявлення. Цього року обряд очолить Вірменська церква, чиє водосвяття суттєво відрізняється від звичного для українців. Взяти участь запрошують усіх охочих.

Дві тонни води освятять біля входу до міської Ратуші у великій ємності. Після Чину освячення кожен охочий зможе набрати освяченої води.

«Вірменський чин Йорданського водосвяття суттєво відрізняється від візантійського, себто від того, який служиться в усіх українських Церквах. Таке освячення води за особливим, вірменським чином відбудеться у Львові вже вдруге (вперше було 5 чи 6 років тому). В загальних рисах обряд складатиметься з трьох частин: перша – вірменська; друга – візантійська (введена задля представників українських Церков); третя – знову вірменська», – пояснює Андрій Шкраб’юк, протопсалт Вірменської Апостольської Церкви у Львові.

«Справді, загальноміське освячення води представниками різних конфесій на площі Ринок вже стало доброю традицією, яка єднає усіх львів’ян та гостей міста. Ми маємо можливість спільно пережити свято Богоявлення та відчути радість і особливу святість цього дня. Після освячення кожен зможе набрати води зі спеціально облаштованого резервуару. Запрошуємо львів’ян та гостей міста долучатись до спільного заходу!», – зазначає Євген Бойко, в.о. директора департаменту «Адміністрація міського голови» Львівської міської ради.

Розпочнеться обряд у четвер, 19-го січня, біля входу до міської Ратуші на площі Ринок о 13:30.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України